Lūznavas muižas Mākslas pikniks ir notikums, kur ļoti labi jutīsies arī bērni. No 13.00 līdz 19.00 tieši bērniem būs sarūpētas dažādas rosīgas, ar mākslu saistītas aktivitātes.

Grafikas darbnīca

Grafikas darbnīcā mākslinieces Janas Indričānes vadībā Lūznavas muižas apmeklētāji var apgūt grafikas tehniku, iesaistīties radošā aktivitātē, izveidot unikālu suvenīru paši savām rokām, kuru varēs paņemt līdzi kā piemiņu. Grafikas darbnīcā ir iespēja izveidot kādu no jūgendstila ornamentiem linogriezuma tehnikā uz papīra, auduma, koka, kartona vai cita materiāla.

Radošās mākslas meistarklases lieliem un maziem

Mākslas piknika laikā lielie un mazie pasākuma apmeklētāji varēs radoši darboties dažādās mākslas meistarklasēs - pīt savus vasaras vainagus, apgleznot auduma maisiņus, gatavot nozīmītes, ļauties sejas apgleznošanai, veidot sapņu ķērājus un rosīties citās meistarklasēs.

7 pasakas par Ņukucīti

Zīmējumu izrāde bērniem un citiem. Zīmēšana ir darbība ne tikai jau uzzīmēts zīmējums. Izrādē zīmēšanai ir vadošā loma, tā ir gleznotājai Andai Lācei, to papildina lakmetīgās dejas fragmenti, solo Agnese Bordjukova un teicējs Varis Klausītājs, kurš pauž notikumus ar Ņukucīti. Izrādes izpildītāji ir arī izrādes autori. Izrādē izmantotas dzejnieka Aivara Neibarta pasakas. Mūzikas fragmenti no Z. Huseina kompozicijām. Izrādē piedalās: gleznotāja – Anda Lāce, laikmetīgās dejas solo – Agnese Bordjukova, teicējs – Varis Klausītājs. Izrādes ilgums 45 min.

Atbalsta: Latvijas Kultūras akadēmija, VKKF un Rīgas dome, organizē: biedrība “LAUKKU”

Fantadroms. Kino programma bērniem

"Fantadroms" ir 1985. gada Latvijas zinātniskās fantastikas animācijas seriāls bērniem, ko desmit gadu ilgumā veidojusi Studija Dauka, režisors Ansis Bērziņš. Seriāls stāsta par robota Indriķa, kas spēj pieņemt dažādas formas, bet pamatā ir dzeltena kaķa formā, piedzīvojumiem kosmosā. Viena no sērijām "Sāls" kinofestivālā "Lielais Kristaps" apbalvota kā labākā animācijas filma. Piedāvā filmu festivāls "2 ANNAS".

Ziemeļvalstu kino programma bērniem un jauniešiem

Filmu programmā iekļautas 3 filmas, kas tapušas Ziemeļvalstīs - Zviedrijā un Norvēģijā - pēdējo gadu laikā. Bērni aicināti uz Zviedrijā tapušo animācijas filmu "Karlsons, kurš dzīvo uz jumta", norvēģu "Skarbie zēni", bet jaunieši un pieaugušie varēs noskatīties norvēģu piedzīvojumu filmu "Kon-Tiki". Programmu atbalsta Zviedrijas un Norvēģijas vēstniecības Latvijā. Filmām tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā. 

Meistarklases un gardumi ar "Putniem"

“Putni” ir kafejnīca Rēzeknes centrā, kas atvērta visiem garšu baudītājiem un tur pieejamā ēdienu daudzveidība un sajūtu vieglums pacels Jūs spārnos! Mākslas piknika laikā Lūznavā būs atvērta “Putnu” filiālē, kurā ar šefpavāri Sanitu bērniem būs iespēja uzburt saldus gardumus uz kociņiem, pagatavot vasarīgu limonādi, bet virtuves eksperimentu meistare Solvita rādīs kā krāsainās konfektes uz šķīvja var pārvērsties skaistā mandalā. Plašāk par "Putniem": https://www.facebook.com/PutniRezekne/

Pankūkas ar sietspiedi

Mākslas pikniks ir tā vieta, kur māksla top arī uz ēdamām lietām. Viena no tādām arī šogad būs gardu pankūku apdruka sietspiedes tehnikā.

Mini burgerīšu meistarklase

Kopā ar "AD Story" šefpavāru Jāni Bigunu lieli un mazi varēs pagatavot gardus mini-burgerīšus un mini-tortiljas baudīšanai turpat uz vietas piknikā. Jānis stāsta: "Aptaujājot mazākos klientus, populārākie viedokļi par garšīgāko ēdienu bija burgers un tortilja (bērni gan to sauca katrs savā vārdā). Tādēļ bērniem labprāt parādīsim un kopā pagatavosim šos ēdienus. Esam izdomājuši savas receptes, kas būs ne tikai ļoti gardas, bet arī veselīgas un dabīgas, jo savās bērnu ballītes vienmēr cenšamies izmantot pēc iespējas vairāk mūsu vietējās dabas veltes."

Loka šaušana

Loka šaušana ir lielisks aktīvās atpūtas veids visu vecumu cilvēkiem ar jebkādu fizisko sagatavotību. Pirms šaušanas ar loku ikvienam interesantam tiks mācīti loka šaušanas pamati un būs iespēja patrenēties. Plašāk: https://www.facebook.com/vmarchery/

Mārtiņa Burbuļi

Mārtiņa Burbuļi aizrauj ikvienu - no paša mazākā apbrīnotāja, līdz sirmgalvim, kas ar tikpat lielu prieku un mirdzumu acīs nepaguris rada ziepju burbuļus. Aprīkojums ir vienkārši lietojams un pietiekoši viegls, lai to varētu ērti lietot ikviens. Kopā darbojoties, Mārtiņa Burbuļi labprāt iemāca ne tikai kā darboties ar burbuļu rīkiem, bet arī dažus jautrus trikus, kas burbuļošanas pieredzi radīs vēl neaizmirstamāku. Plašāk: https://www.facebook.com/martinaburbuli/
muiza@luznava.lv
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pag., Rēzeknes novads, LV-4627

 .