Mākslas piknikā lieliski iederas arī laikmetīgā deja un literāri muzikāli stāsti. Apdzīvojot dažādas muižas telpas un vietas, ļaus pasākuma apmeklētājiem arī šogad piedzīvot īpašākus notikumus.

Literāri muzikāls uzvedums "Atlaižu"

Literāri muzikālā uzveduma “Atlaižu” pirmā un vienīgā izrāde notika 30. aprīlī tieši Lūznavas muižā. Uzvedums vēsta par Latgali caur sievietes stāstu. "Atlaižu" ir viena no Latvijas simtgades notikumu ceļa pieturvietām, un tajā apvienojušās vairākas spilgtas sievietes, kuras pašas, lai arī kurp veduši viņu ceļi šobrīd, ar Latgali ir “uz Tu” – literāte un žurnāliste Anna Rancāne, aktrise Vizma Kvēpa, etnomūziķe Kristīne Kārkle un režisore Māra Zaļaiskalns.

Uzvedums “Atlaižu”, kura nosaukumā simboliski savijušās latviskā “ļaušana iet” un latgaliskā “piedošana”, vēstī par Latgali caur sievietes stāstu, kas ir patiess un īsts kā Latgales lauki, mīlestība un ikvienā sātā piedzīvojamā cilvēciskā vienkāršība, bet reizē stiprs un sīksts kā ikdienas padarītie darbi, sievietes spēks un nepadošanās. Annas Rancānes dzeju un prozu vārdos izdzīvos aktrise Vizma Kvēpa, tautasdziesmas latviski un latgaliski izdziedās un izspēlēs Kristīne Kārkle, bet visu kopā vienā uzvedumā sasaistīs režisore Māra Zaļaiskalns.

Anna Rancāne ir mūsdienu Latgales spilgtākā rakstītāja – dzeja, proza un arī žurnālistikas stāsti un intervijas Annas rakstīti pārvēršas dziļos, izjustos, bet reizē arī stipros darbos. Uzvedumā “Atlaižu” Anna atlaidīs publiskajam ceļam savas dzejas un prozas rindas, kurās netrūkst visa sievietes dabas krāšņuma un bieda. Vizma Kvēpa ir Rēzeknē dzimusi aktrise, kuras radošais ceļš sācies Rēzeknes Tautas teātrī, bet profesionāli turpinājies Latvijas Nacionālajā teātrī. Pārmaiņu laikos pieņemti jauni dzīves izaicinājumi gan tepat Latvijā, gan pasaules elpas pilnajā Londonā, bet Vizmas ceļš allaž vedis turp, kur mājas. Kristīne Kārkleir šobrīd Latvijā zināmākā etnomūziķe, kuras dzimtā puse ir Līvāni. Kristīnes balss skan tik daudzos un dažādos projektos un muzikālajās apvienībās (“Raxtu raxti”, “Laimas Muzykanti”, “Brāļi un Māsas” u.c.), ka mūsdienu mūzikas aina Latvijā nav iedomājama bez viņas izdziedātajām tautasdziesmām. Māra Zaļaiskalns ir Rēzeknes Tautas teātra režisore, kuras darbu rokraksts atpazīstams ne vien Latgalē. Māras veidotie uzvedumi dzīvo gan uz lielākām, gan mazākām skatuvēm un ik gadu saņem skatītāju un kritiķu atzinību.

Fafabulala

Izrāde ‘’Fafabulala’’ ir stāsts par divu vīru sarunu vīriem, sievām un arī bērniem, tā ir par divu cilvēku komunikāciju, kas, lai cik toleranti un demokrātiski mēs būtu, vienmēr būs subjektīva. Izrāde atgādinās, ka nav vienas patiesības. Atšķirība ir tikai mūsu attieksmē, veidojot dialogu vienam ar otru, ķermenisku vai verbālu. Dzīvē viss ir mainīgs - no asarām līdz smiekliem, līdz šausmām un otrādi. 

Horeogrāfija: Agate Bankava, dejo: Ivars Broničs, Jānis Putniņš, dramaturģe: Anna Zvaigzne, gleznas autore: Zīle Ziemele, producents: Laikmetīgās dejas kompānija ’‘Ārā” un biedrība ’‘Party”

Atbalsta: Projekts tapis ar VKKF, Rīgas domes un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu.Latvijas Kultūras akadēmija, VKKF un Rīgas dome, organizē: biedrība “LAUKKU”

Dzirdi mani

Izrāde “Dzirdi mani” ir no ķermeņa sadzirdēšanas tapusi skaniski-vizuāla izrāde visiem. Izrādes horeogrāfe Agnese Bordjukova pēta cilvēka ķermeni un tā radītās skaņas. Skaņa ir ikviena objekta regulāras svārstības. Vibrācija ir kustības, kas rada skaņu. Cilvēka ķermenī noris konkrēti un naturāli,  tāpat arī – neapzināti un abstrakti procesi. Dažus no tiem ir iespējams kontrolēt, bet ir arī tādi, kas notiek ārpus cilvēka gribas un vadības. Tomēr viss atbalsojas. Ķermenis ir milzīga krātuve, kurā var atrast neskaitāmas liecības par tās īpašnieku un ārējo pasauli. Tā ir līdz galam neatklāta un noslēpumaina pasaule, kurai var pietuvoties, to sadzirdot. 

Režija, horeogrāfe: Agnese Bordjukova, dejo: Latvijas Kultūras akadēmijas 2. kursa bakalaura programmas ‘’Laikmetīgā dejas māksla’’ studenti, autentiskās balss konsultante: Dana Indāne, scenogrāfe: Krista Briģe, tērpu māksliniece: Katrīna Virziņa, gaismu mākslinieks: Ivars Tilčiks.

Atbalsta: Latvijas Kultūras akadēmija, VKKF un Rīgas dome, organizē: biedrība “LAUKKU”

7 pasakas par Ņukucīti

Zīmējumu izrāde bērniem un citiem. Zīmēšana ir darbība ne tikai jau uzzīmēts zīmējums. Izrādē zīmēšanai ir vadošā loma, tā ir gleznotājai Andai Lācei, to papildina lakmetīgās dejas fragmenti, solo Agnese Bordjukova un teicējs Varis Klausītājs, kurš pauž notikumus ar Ņukucīti. Izrādes izpildītāji ir arī izrādes autori. Izrādē izmantotas dzejnieka Aivara Neibarta pasakas. Mūzikas fragmenti no Z. Huseina kompozicijām. Izrādē piedalās: gleznotāja – Anda Lāce, laikmetīgās dejas solo – Agnese Bordjukova, teicējs – Varis Klausītājs. Izrādes ilgums 45 min.

Atbalsta: Latvijas Kultūras akadēmija, VKKF un Rīgas dome, organizē: biedrība “LAUKKU”

muiza@luznava.lv
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pag., Rēzeknes novads, LV-4627

 .