Lūznavas muižas Mākslas pikniks ir notikums, kur ļoti labi jutīsies arī bērni. No 13.00 līdz 19.00 tieši bērniem būs sarūpētas dažādas rosīgas, ar mākslu saistītas aktivitātes. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja Mākslas piknikā ir bez maksas.

Grafikas darbnīca

Grafikas darbnīcā mākslinieces Janas Indričānes vadībā Lūznavas muižas apmeklētāji var apgūt grafikas tehniku, iesaistīties radošā aktivitātē, izveidot unikālu suvenīru paši savām rokām, kuru varēs paņemt līdzi kā piemiņu. Grafikas darbnīcā ir iespēja izveidot kādu no jūgendstila ornamentiem linogriezuma tehnikā uz papīra, auduma, koka, kartona vai cita materiāla.

Radošās mākslas meistarklases lieliem un maziem

Mākslas piknika laikā lielie un mazie pasākuma apmeklētāji varēs radoši darboties dažādās mākslas meistarklasēs - pīt savus vasaras vainagus, apgleznot auduma maisiņus, gatavot nozīmītes, ļauties sejas apgleznošanai, veidot sapņu ķērājus un rosīties citās meistarklasēs. Meistardarbnīcu iela darbosies no 13.00 līdz 19.00.

Mišela Oslo animācijas filma "Nakts stāsti"

Francijas institūts Latvijā Lūznavas muižas Mākslas piknika apmeklētājiem piedāvā noskatīties Mišela Oslo animācijas filmu "Nakts stāsti" (Les contes de la nuit, 2011). Šī siluetu animācijas filma veidota pēc sešu dažādu pasaku motīviem, kas atklāj gan Eiropas, gan Āzijas, gan Āfrikas kultūras, skatītāju no Tibetas aizvedot uz viduslaiku Eiropu. Tās autors ir viens no slavenākajiem franču animatoriem, klasiķis Mišels Oslo, kura debijas filma „Kiriku un burve” (1998) savulaik saņēma „Grand Prix” pasaules nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā Anesī, Francijā. Filma bija nominēta Berlīnes kino festivāla Zelta lācim.

Leļļu izrāde visu vecumu bērniem "Kas zaķīti pasargās?"

Žvūrgzdyni

Edgars Lipors, Laila Kirmuška un Jānis Kirmuška ar piedzīvojumiem bagātu leļļu izrādi ar laimīgām beigām. Lielā mežā zvēriņiem dzīve vienmēr skarba. Labāk klājas tikai tiem, kas prot sevi pasargāt. Ja nu nevar pasargāt, citās labās lietās nākas vairāk darbināt domājamās vietas! Izrādē darbojas Zaķis, Ezis, Skunkss, Bruņurupucis un Vilks. Izrādes ilgums 50 min.
Bērnu pop-rock grupa "Žvūrgzdyni" no Rēzeknes.

Sarunas un satikšanās latgaliešu literatūrā: Mozais Priņcs

Sarunas un satikšanās latgaliešu literatūrā: Zalta puče

Attēlu rezultāti vaicājumam “mozais priņcs”

Attēlu rezultāti vaicājumam “zalta puče”
Latvijā labi zināmā Rēzeknes folkloras draugu kopa “Vīteri” šogad svin piecpadsmito pastāvēšanas gadadienu. Par godu svētkiem ir izdota jauna latgaliešu dziesmu un nošu grāmata ģimenei – “Zalta puče”, kas palīdzēs bērniem apgūt latgaliešu tautasdziesmas. Grāmatas idejas autore klavesīniste Ieva Saliete.
Latvijā labi zināmā Rēzeknes folkloras draugu kopa “Vīteri” šogad svin piecpadsmito pastāvēšanas gadadienu. Par godu svētkiem ir izdota jauna latgaliešu dziesmu un nošu grāmata ģimenei – “Zalta puče”, kas palīdzēs bērniem apgūt latgaliešu tautasdziesmas. Grāmatas idejas autore klavesīniste Ieva Saliete.

Sarunas un satikšanās latgaliešu literatūrā: Meikuleņš īpazeist omotus

Daudzbērnu mammas Meldras Gailānes stāstu grāmata bērniem "Meikuleņš īpazeist omotus”. Tā ir ilustrēta stāstu sērija par lācēna Meikuleņa un viņa draugu - meitenes Martas, zaķenītes Podziņas un ezīša Pukšātuoja piedzīvojumiem, iepazīstot dažādus amatus. Grāmata paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem lasīšanai pašiem vai kopā ar vecākiem, atklājot dažādus amatus un to noslēpumus. Stāstus par lācēnu Mikiju (latgaliski – Meikuleņš) Meldra raksta jau apmēram 15 gadus. 2012. gadā Meldras radītā pasaka „Mikijs un viņa draugi” ieraudzīja dienasgaismu grāmatas formātā, klajā nākot pasaku sērijā Mīļumpasaciņas”. Savukārt šogad izdotajā grāmatā „Meikuleņš īpazeist omotus” stāsti ir paralēli izlasāmi gan latviski, gan latgaliski. Meldra Gailāne raksta gan prozu, gan dzeju. Austrumlatvijas literārajā akadēmijā ir pilnveidojusi savas zināšanas tekstu radīšanas jomā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā studējusi filoloģiju. Radošie darbi Meldrai top gan latviski, gan arī latgaliski, ir publicēti vairākos kopkrājumos – studentu literārajā žurnālā „Vārti” (2004), „Susātivs. Myusdīnu latgalīšu dzejis antologeja” (2008), Austrumlatvijas literārās akadēmijas dzejoļu krājumā „Sarunas” (2013), Rēzeknes Augstskolas literātu kopkrājumos „Pie-la-vī-ties” (2003) un „Pīturys punkti bez pīturu” (2013), deviņpadsmito reizi – ikgadējā dzejas almanahā „Rēzekne”. Savukārt grāmatas ilustrāciju autorei – māksliniecei Līgai Mundai, kura ir RTA profesionālā bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” studente, – šī bija debija grāmatu ilustrēšanā. Grāmatu izdevusi biedrība „Latgolys Studentu centrs, pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un AS „Latvijas Valsts meži” finansiālam atbalstam.

Garie cilvēki

Garie cilvēki ar prieku sagaidīs Mākslas piknika viesus, pastaigāsies, ļausies kopīgiem fotografēšanās priekiem. Tāpat Garo cilvēku spēkos ir ne viens vien meistarstiķis ar žonglēšanu vai uguni. Plašāk: http://www.firespirit.lv/lv/shows/garie-cilveki/

Loka šaušana

Loka šaušana ir lielisks aktīvās atpūtas veids visu vecumu cilvēkiem ar jebkādu fizisko sagatavotību. Pirms šaušanas ar loku ikvienam interesantam tiks mācīti loka šaušanas pamati un būs iespēja patrenēties. Plašāk: https://www.facebook.com/vmarchery/. Maksas aktivitāte.

Mārtiņa Burbuļi

Mārtiņa Burbuļi aizrauj ikvienu - no paša mazākā apbrīnotāja, līdz sirmgalvim, kas ar tikpat lielu prieku un mirdzumu acīs nepaguris rada ziepju burbuļus. Aprīkojums ir vienkārši lietojams un pietiekoši viegls, lai to varētu ērti lietot ikviens. Kopā darbojoties, Mārtiņa Burbuļi labprāt iemāca ne tikai kā darboties ar burbuļu rīkiem, bet arī dažus jautrus trikus, kas burbuļošanas pieredzi radīs vēl neaizmirstamāku. Plašāk: https://www.facebook.com/martinaburbuli/

Ponijs

Zirgu saimniece Irēna Seimane bērnus izvizinās ar poniju. Maksas aktivitāte.

Festivāla 2ANNAS bērnu programma 14.30–16.00

Singing Hugo / Dziedošais Hugo 

Rež. Reinis Kalnaellis / Animācija / Latvija / 2017 / 9 min.

Hugo, kas dzīvo ērtā vistu kūtī, garlaikojas. Viņš vēlas kļūt slavens un dziedāt uz lielajām skatuvēm. Liktenis Hugo ierauj neticamos piedzīvojumos, un viņa sapņi piepildās.

Mrs McCutcheon 

Rež. John Sheedy / Spēlfilma / Australia / 2017 / 16 min 30 sec          

10 gadus vecais Toms vienmēr ir juties tā, it kā viņš būtu piedzimis nepareizajā ķermenī. Jau trešajā skolā Tomam ir problēmas iejusties un viņa jaunatklātie vienaudži viņu nepieņem.

Li.le

Rež. Natia Nikolashvili / Animācija / Gruzija  / 2017  / 9 min

Maģiskais mežs nespēj dzīvot bez gaismas. Lille meklē savu pazudušo atspulgu, kas aizved viņu uz milzīgu bāku. Lille ar savu “otro es” atrod veidu kā apgaismot mežu un ieviest tajā jaunu dzīvību.

Two Trams / Dva tramvaya/ Divi Tramvaji  

Rež. Svetlana Andrianova / Animācija / Krievija / 2016 / 10 min

Kliks un Trams ir divi pilsētas tramvaji, kas katru dienu pamet savu depo.

Elo 

Rež. Helen Takkin / Spēlfilma / Igaunija/ 2017 /15 min

Elo ir stūrgalvīga bērnudārza meitenīte, kuras vienīgais mērķis ir izbēgt no ļaunās skolotājas represijām. Kādu dienu sāk strādāt jauna skolotāja Helēna, un Elo dzīve pilnībā mainās.

Way of Giants / Caminho dos Gigantes / Milžu paražas  

Rež. Alois Di Leo / Animācija / Brazīlija / 2016 / 12 min

Gigantisku koku mežā Okuira, sešus gadus veca iezemiešu meitenīte, izaicinās savu likteni un iemācīsies izprast dzīves ciklu.

Homegrown / Audzis mājās 

Rež. Quentin  Haberham / animācija, īsfilma / Anglija /2017/ 9 min

Jiftačs atgriežas sava tēva aitu fermā. Viņš nav laipni gaidīts ar atgriešanos. Tomēr šoreiz viņš ir apņēmies pierādīt savam tēvam, ka viņš ir mainījies.

muiza@luznava.lv
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4627

Lūznavas muižas DATU PRIVĀTUMA POLITIKA

 .