Mākslas piknikā allaž lieliski iederējušās arī dažādas izrādes - laikmetīgā deja, uzvedumi un stāsti lieliem un maziem. Arī šogad piknika programma papildināta ar izrādēm.

Izrāde PĀRI VISAM

Izrāde SKAISTUMA MANIFESTS

Deju grupas “Ritms” mazo formu izrādes “Interpretācijas”. 2018. gada 13. aprīlī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī notika laikmetīgās dejas izrāžu, ko veidojuši profesionāli horeogrāfi: Dmitrijs Gaitjukevičs, Alise Putniņa un Elīna Gaitjukeviča sadarbībā ar deju studijas RITMS jauniešiem, pirmizrādes. Darbi tapuši iedvesmojoties no citiem mākslas veidiem – glezniecības, tēlniecības, kino. Mazo formu izrādes ir deju grupas “Ritms” iniciēts projekts, kas notiek reizi gadā un šī projekta ietvaros skatītājiem piedāvājam noskatīties trīs īsa formāta laikmetīgās dejas izrādes. Divas no šīm izrādēm 22. jūlijā viesosies Lūznavas Mākslas piknikā. 

Izrāde PĀRI VISAM

Izrādes sižets balstīts uz patiesiem notikumiem mūsdienās, kad ik dienas sim­tiem cilvēku ir spiesti pamest savas mājas, ģimeni, savu valsti un riskējot ar visu, gumijas laivās dodas jūrā cerībā uz jaunas dzīves iespēju.

Horeogrāfija: ELĪNA GAITJUKEVIČA UN DEJOTĀJI, asistente: EMANUĒLA ZVAIGZNĪTE

Mūzika: PĒTERIS VASKS

Dejo: GUNDEGA RĒDERE, KITIJA GEIDĀNE, LINDA KARLSONE, ELZA ROZE, ELZA RAUZA, ANASTASIJA ČORNAJA, FRANCISKA GOLUBECKA, KATRĪNA STEPIŅA, MADLĒNA VALDBERGA, DĀNIELA BĀRA, MADARA STRODE, PAULA POLOZKOVA, EMĪLIJA BERGA, EMĪLIJA PAŠKEVIČA

Kostīmi: LINDA KARLSONE, GUNTA UPĪTE

Izrādes ilgums: 25 min.

Teodors Žeriko “Medūzas plosts”

Gleznas sižets balstīts uz patiesu notikumu 1816. gadā, kad pēc Francijas fre­gates „Medūza” uzskriešanas uz sēkļa, apmēram četrus kilometrus no Rietu­māfrikas krastiem, glābšanas laivu trūkuma dēļ daļa apkalpes — ap 150 cilvē­ku — tika evakuēta uz no kuģa detaļām pagatavota plosta. Sākumā glābšanas laivas mēģināja vilkt plostu līdz, tomēr drīz glābšanas laivās esošie nolēma, ka vilkt plostu būs pārāk sarežģīti un, pārcirtuši virvi, pameta uz plosta esošos bez pārtikas un ūdens. Uz plosta palikušie sāka cīnīties savā starpā, galu galā dzīvi palika piecpadsmit cilvēku, no kuriem pieci drīz pēc izglābšanas mira. Stāsts par šo nelaimes gadījumu iespaidoja toreiz 25 gadus veco Žeriko, kurš gleznā atainojis mirkli, kad, īsi pirms izglābšanas, uz plosta vēl izdzīvojušie pamana tālumā kuģi un mēģina pievērst tā uzmanību, taču tas atkal pazūd.

Deju grupas “Ritms” mazo formu izrādes “Interpretācijas”. 2018. gada 13. aprīlī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī notika laikmetīgās dejas izrāžu, ko veidojuši profesionāli horeogrāfi: Dmitrijs Gaitjukevičs, Alise Putniņa un Elīna Gaitjukeviča sadarbībā ar deju studijas RITMS jauniešiem, pirmizrādes. Darbi tapuši iedvesmojoties no citiem mākslas veidiem – glezniecības, tēlniecības, kino. Mazo formu izrādes ir deju grupas “Ritms” iniciēts projekts, kas notiek reizi gadā un šī projekta ietvaros skatītājiem piedāvājam noskatīties trīs īsa formāta laikmetīgās dejas izrādes. Divas no šīm izrādēm 22. jūlijā viesosies Lūznavas Mākslas piknikā. 

Izrāde SKAISTUMA MANIFESTS

Sandro Botičelli glezna “Venēras dzimšana” iedvesmoja veidot skatuvisku inter­pretāciju par skaistuma daudznozīmību, kas ir gadu simtiem mērīts un griezts jēdziens. Tiek mēģināts notvert skaistumu un ielikt to rāmjos. Vai tas maz ir iespējams- definēt skaistuma jēgu, kas ir tik mainīgs lielums un, šķietami tikko satverts, jau izgaisis. Un tas, kas ir skaists šodien – vai rīt tāds maz būs? Ar dejotājiem esam radījuši savu skaistuma manifestu – vārdu, kustību un ska­ņu sinerģijā. Jūras dzelmē izlolotu, ar jūras viļņiem izskalotu, pasaules acīm skatītu, un bau­dītu, un apbrīnotu, un nesaprastu, un neieredzētu, un aizmirstu.

Horeogrāfija: ALISE PUTNIŅA UN DEJOTĀJI

Mūzika: EFTERKLANG & THE HAPPY HOPELESS ORCHESTRA

Mūzikas interpretācija: ALISE PUTNIŅA & KRIŠJĀNIS PILIŅŠ

Dejo: PAULA KRŪZE, PATRĪCIJA PAULA SALIŅA, PATRĪCIJA VECVAGARE, DĀRTA ANDERSONE, ANNEMARIJA KORŅILOVA, BETIJA BUNKŠE, ASNĀTE PETROVIČA, RŪDIS VILSONS, REBEKA ZIEDONE, GITA VANAGA, LAUMA ERNESTSONE, MEGIJA RUNĢE, SABĪNE MOROZOVA, SANTA RUDZĪTE

Izrādes ilgums: 18 min. 

Sandro Botičelli “Venēras dzimšana”

Gleznu “Venēras dzimšana” (ap 1485.g.) Botičelli ir radījis par pamatu ņemot klasisko romiešu mītu par skaistuma un auglības dievietes dzimšanu. Tā lai­ka izglītotie cilvēki centās atjaunot kādreizējo Romas spožumu caur grieķu un romiešu mitoloģiju. Viņi bija visai pārliecināti par antīko tautu nepārspējamo gudrību un ticēja, ka šajos mītos ir ietverta dziļa un neizprotama patiesība. Mīts par Venēras dzimšanu simbolizē noslēpumu, ar kuru saistīta dievišķā skaistu­ma rašanās pasaulē.

Dejas izrāde ROKZVAIGZNE

Kontaktimprovizācija KLĀTBŪTNES DUETI

Attēlu rezultāti vaicājumam “ilze zīriņa”

Dejas izrādē "Rokzvaigzne" tiek meklētas kvalitātes, kuras mīt cilvēka ķermenī un piesaista sev citu cilvēku uzmanību. Reizē tas ir arī pētījums par kustības spēju komunicēt ar tās vērotāju. Uzmanība tiks pievērsta ķermeņa spējai mainīties un transformēties, vienlaicīgi strādājot ar kustību nozīmi un valodu. 

Autore, izpildītāja: Agnese Bordjukova

Agnese Bordjukova ir laikmetīgas dejas horeogrāfe un izpildītāja. Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvusi bakalaura un maģistra grādu mākslās. Nozarē profesionāli darbojas kopš 2007. gada. Ir bijusi dejas apvienību “Z.I. temp dance” un “Dejas anatomija” dalībniece. Pēdējā laikā darbojas dažādos biedrību “Laukku” un “Mikroskopio” organizētos projektos. Ilgus gadus sadarbojas ar režisori Lilitu Lauskinieci un dejo Zīmējumu teātra izrādēs. 2017. gada saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” par izrādi “Bērnības sapnis”.

Piedāvā: biedrība "LAUKKU"

2016. gada jūnijā horeogrāfe Ilze Zīriņa un “ZI temp.dance” uzsāka kontaktimprovizācijas duetu sēriju ar nosaukumu “Klātbūtnes dueti”. Dueti šo divu gadu laikā ir risinājušies ļoti dažādās vidēs un laika apstākļos, tajos dažādi Latvijas mākslinieki vienojas, lai kopā izaicinātu klātbūtnes spējas kontaktimprovizācijas duetā un pilnveidotu kontaktimprovizāciju kā skatītājam atvērtu un interesantu procesu. Duetu (reizēm trio) ilgums ir apmēram 2 stundas, tie risinās vidē un apspēlē to, netiek izmantoti nekādi tehniski palīglīdzekļi, audio ir dabiskās vides skaņas, video – ainava, arhitektūra, skatītāji, debesis, odi, lapsas utt. Skatītāji var duetus pamanīt, var arī nepamanīt, var skatīties 2 minūtes vai 2 stundas. Var iesaistīties. Vai aiziet un atgriezties atkal, lai turpinātu būt klāt klātbūtnē.

Piedāvā: biedrība “LAUKKU”

Cirka izrāde CAROUSEL NIGHT (KARUSEĻA NAKTS)

Igaunijas laikmetīgā cirka dueta "Carousel Company" izrāde "Carousel night" (Karuseļa nakts). Izrāde rada pasauli, kas reizē ir abstrakta un tik pazīstama. Tā skatītājiem pašiem ļaus ieelpot, piedzīvot un atcerēties. Igaunijas cirka mākslinieku apvienības “Carousel Company” pirmā izrāde ieguva labākās izrādes balvu “Īsā teātra festivālā” 2016. gadā Kajāni Somijā. Izrādes ilgums 30 minūtes. 

“Carousel Company” apvienojušies divi cirka mākslinieki – Jaakko Repola un Ireen Peegel. Abi cirka mākslu studējuši Lahti cirka skolā Somijā. Pirms cirka studijām Jaakko trīs gadus studējis teātra mākslu Somijā, to trīs gadus Tallinā studējusi arī Ireen, bet pirms tam 13 gadus darbojusies Tallinas Folie cirka studijā.  Plašāk par apvienību: https://www.facebook.com/carouselcompany/

Leļļu izrāde visu vecumu bērniem "Kas zaķīti pasargās?"

Leļļu izrāde pieaugušajiem "Tas nemaz nav smieklīgi"

Edgars Lipors, Laila Kirmuška un Jānis Kirmuška ar piedzīvojumiem bagātu leļļu izrādi ar laimīgām beigām. Lielā mežā zvēriņiem dzīve vienmēr skarba. Labāk klājas tikai tiem, kas prot sevi pasargāt. Ja nu nevar pasargāt, citās labās lietās nākas vairāk darbināt domājamās vietas! Izrādē darbojas Zaķis, Ezis, Skunkss, Bruņurupucis un Vilks. Izrādes ilgums 50 min.

Aktieri Edgars Lipors, Laila Kirmuška un Jānis Kirmuška leļļu izrādē pieaugušajiem. Tās pamatā būs joku stāstiņi.

muiza@luznava.lv
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4627

Lūznavas muižas DATU PRIVĀTUMA POLITIKA

 .