Tāpat kā pērn, arī šogad kinomīļus gaidīs Mākslas piknika kino telts, kurā varēs baudīt pašmāju un citu valstu kino darbus gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem. 

Mišela Oslo animācijas filma "Nakts stāsti" 13.00

Francijas institūts Latvijā Lūznavas muižas Mākslas piknika apmeklētājiem piedāvā noskatīties Mišela Oslo animācijas filmu "Nakts stāsti" (Les contes de la nuit, 2011). Šī siluetu animācijas filma veidota pēc sešu dažādu pasaku motīviem, kas atklāj gan Eiropas, gan Āzijas, gan Āfrikas kultūras, skatītāju no Tibetas aizvedot uz viduslaiku Eiropu. Tās autors ir viens no slavenākajiem franču animatoriem, klasiķis Mišels Oslo, kura debijas filma „Kiriku un burve” (1998) savulaik saņēma „Grand Prix” pasaules nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā Anesī, Francijā. Filma bija nominēta Berlīnes kino festivāla Zelta lācim.

Festivāla 2ANNAS bērnu programma 14.30–16.00

Singing Hugo / Dziedošais Hugo 

Rež. Reinis Kalnaellis / Animācija / Latvija / 2017 / 9 min.

Hugo, kas dzīvo ērtā vistu kūtī, garlaikojas. Viņš vēlas kļūt slavens un dziedāt uz lielajām skatuvēm. Liktenis Hugo ierauj neticamos piedzīvojumos, un viņa sapņi piepildās.

Mrs McCutcheon 

Rež. John Sheedy / Spēlfilma / Australia / 2017 / 16 min 30 sec          

10 gadus vecais Toms vienmēr ir juties tā, it kā viņš būtu piedzimis nepareizajā ķermenī. Jau trešajā skolā Tomam ir problēmas iejusties un viņa jaunatklātie vienaudži viņu nepieņem.

Li.le

Rež. Natia Nikolashvili / Animācija / Gruzija  / 2017  / 9 min

Maģiskais mežs nespēj dzīvot bez gaismas. Lille meklē savu pazudušo atspulgu, kas aizved viņu uz milzīgu bāku. Lille ar savu “otro es” atrod veidu kā apgaismot mežu un ieviest tajā jaunu dzīvību.

Two Trams / Dva tramvaya/ Divi Tramvaji  

Rež. Svetlana Andrianova / Animācija / Krievija / 2016 / 10 min

Kliks un Trams ir divi pilsētas tramvaji, kas katru dienu pamet savu depo.

Elo 

Rež. Helen Takkin / Spēlfilma / Igaunija/ 2017 /15 min

Elo ir stūrgalvīga bērnudārza meitenīte, kuras vienīgais mērķis ir izbēgt no ļaunās skolotājas represijām. Kādu dienu sāk strādāt jauna skolotāja Helēna, un Elo dzīve pilnībā mainās.

Way of Giants / Caminho dos Gigantes / Milžu paražas  

Rež. Alois Di Leo / Animācija / Brazīlija / 2016 / 12 min

Gigantisku koku mežā Okuira, sešus gadus veca iezemiešu meitenīte, izaicinās savu likteni un iemācīsies izprast dzīves ciklu.

Homegrown / Audzis mājās 

Rež. Quentin  Haberham / animācija, īsfilma / Anglija /2017/ 9 min

Jiftačs atgriežas sava tēva aitu fermā. Viņš nav laipni gaidīts ar atgriešanos. Tomēr šoreiz viņš ir apņēmies pierādīt savam tēvam, ka viņš ir mainījies.

Programma MY BODY YOUR BODY. Piedāvā kinofestivāls 2 ANNAS 16.00–17.30

Copa-Loca 

Rež. Christos Massalas / spēlfilma / Grieķija / 2017 / 14 min 

Šis ir stāsts par Copa-Loca, pamestu Grieķu vasaras kūrortu. Paulina ir meitene Copa-Loca sirdī. Visi rūpējas par viņu, un viņa rūpējas par visiem – visos iespējamos veidos.

What Happened To Her / Kas ar viņu notika 

Rež. Kristy Guevara-Flanagan / dokumentālā / ASV / 2016 / 15 min

KAS AR VIŅU NOTIKA ir mūsu kultūras apsēstības ar mirušu sieviešu attēliem kriminālistikas izpēte uz ekrāna. Sajaukti kadri no filmām un policijas procesuālajiem televīzijas raidījumiem, un viena aktiera pieredzes, spēlējot līķa lomu, filma piedāvā meditatīvu kritiku par mirušās sievietes ķermeņa tēmām.  

I like girls / Man patīk meitenes 

Rež. Diane Obomsawin / animācija / Kanāda (oriģin. Francija) / 2016 / 8 min

Šarlote, Matilde, Marija un Diāna atvērti un godīgi dalās stāstos par viņu pirmajām mīlestībām. Viņām visām seksuālā atmoda bija saistīta ar lielu pašrealizāciju: homoseksuālo vēlmju atklāšanu!

Bonboné / Bonbonga 

Rež. Rakan Mayasi / spēlfilma, drāma / Palestīna/Libāna / 2017  15 min

Palestīniešu pāris pievēršas neparastam veidam kā ieņemt bērnu, tā kā vīrs ir aizturēts Izraēlas cietumā, kur apmeklējumi ir ierobežoti.

Drowning Man/ Slīkstošais vīrs  

Rež. Mahdi Fleifel / spēlfilma / Dānija / 2017 / 15 min              

Viens pats un tālu prom no mājām, Bērns dodas cauri dīvainai pilsētai, meklējot veidus, kā tikt cauri savai dienai. Plēsoņu ielenkts, viņš ir spiests panākt kompromisus, tikai, lai knapi izdzīvotu un viņa dzīve trimdā kļūtu par vienu dienu garāka.

I Want Pluto to Be a Planet Again / Es vēlos, lai Plutons atkal būtu planēta

Rež. Marie Amachoukeli / animācija / Francija / 2016 / 8 min  

Transhumānisma romantika tuvākajā nākotnē. Vienkāršas izcelsmes jauns zēns Markuss, H-, neprātīgi iemīlas H+.

Programma LIKE A DREAM. Piedāvā kinofestivāls 2 ANNAS 17.30–19.30

Aenigma 

Rež. Antonios Ntoussias / animācija / Grieķija / 2016 / 10'          

Grieķu stereoskopiska datorizēta animācija, kuras iedvesmas avots ir Grieķu sirreālisma gleznotāja Teodora Pandaleona darbi. Rekviēms Formai, Sievišķai dievietei, mūžīgai Ievai, Mākslai. No idealizācijas un dievināšanas līdz baudai un apsēklošanai, līdz transformācijai un reprodukcijai, līdz kritumam un pagrimumam, līdz apgānīšanai un vandālismam, līdz nosodīšanai un pakļaušanai, līdz pazušanai mūžīgā tumsībā zem zemes.

They Just Come and Go / Viņi nāk un iet 

Rež. Boris Poljak / dokumentālā / Horvātija / 2017     20 min

Filma seko rīta notikumiem Bačvices pludmalē. Rītausmā, pirms saullēkta, pludmale kļūst par vietu neparastai sadursmei. No tuvumā esošajiem klubiem un kafejnīcām daudz jauniešu šķērso pludmali ceļā uz mājām. Tajā pašā laikā sāk ierasties vecāki cilvēki. Viņi staigā, nāk, iet garām un aiziet.

The best fireworks ever / Najpiękniejsze fajerwerki ever / Vislabākā uguņošana     

Rež. Aleksandra  Terpińska / spēlfilma / Polija / 2017 / 29 min

Laikmetīgajā pasaulē, kādā Eiropas pilsētā, trīs draugiem, saskaroties ar militāro konfliktu savā valstī, jāpārveido savi nākotnes plāni.

Perfect Darkness / Perfekta Tumsa 

Rež. Maaike  Neuville / spēlfilma / Beļģija / 2017 / 24 min 

Gazs un viņa draudzene Anna, kura ir stāvoklī, ir brīvdienās. Naktī, pastaigas laikā,  vietā pie ūdens, Anna atzīstas. Vai pāris mēnesgaismas un mežonības ielenkumā spēs pārvarēt konfliktu? Vai viņi sasniegs savu idilli?

And the moon stands still / Un Mēness stāv nekustīgs 

Rež. Yulia Ruditskaya / animācija / Baltkrievija / 2017 / 10 min

Mēness klātbūtne ietekmē visus zem tā gaismas. Filma izpēta mēness ciklu un enerģijas, ko izraisa tā spožums.

muiza@luznava.lv
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4627

Lūznavas muižas DATU PRIVĀTUMA POLITIKA

 .