Mākslas pikniks nav iedomājams bez mākslas klātbūtnes - tā dzīvos visās muižas un parka vietās, būs skatāma, vērojama, pašiem izmēģināma un baudāma.

Mākslas plenērs

Gleznu galerija

Mākslas piknika laikā ikviens apmeklētājs var vērot, kā notiek mākslas tapšanas process - arī šogad Mākslas piknikā piedalīsies Latgales mākslinieču apvienība V.I.V.A., kā arī mākslinieces Grieta Bujankova, Viktorija Grappa un Jēkabpils mākslas studija "Mākslas dārzs".

Mākslas piknika plenēra dalībnieki uz muižas kompleksā esošās vecās skolas sienas veido neformālu savu darbu mākslas galeriju, kurā ikviens apmeklētājs var noskatīt un iegādāties kādu sev tīkamu darbu.

Lūznavas muižas cepļa kurināšana un izņemšana

Lūznavas muižas parkā Mākslas piknika laikā tiks kurināts un izņemts jaunais Lūznavas muižas ceplis, kuru būvējuši trīs “Pūdnīku skūla” podnieki – Staņislavs Viļums, Ilmārs Vecelis un Evalds Vasilevskis. Cepļa atklāšana un izņemšana plānota Mākslas piknika laikā plkst. 15.00, bet iekuršana notiks jau 21. jūlijā 9.00 no rīta, turpinot kurināšanu līdz pat pusnaktij. Ikviens gribētājs tiek aicināts “iesildīties” piknikam un pievienoties cepļa kurināšanai jau sestdienā.  

Koprade ar mākslinieci Grietu Butjankovu

Visu dienu. Mākslas piknika laikā notiks mākslinieces Grietas Butjakovas un pasākuma apmeklētāju mākslas meistarklase – koprade: gleznas un gleznošanas radīšana, iesaistoties ikvienam pasākuma apmeklētājam, mākslinieces vadībā. Līdz Mākslas piknikam māksliniece izveidos lielformāta gleznas melnbaltu sagatavi – skici. Skices kopējais stāsts  sastāvēs no daudzām mazām detaļām, kura pabeigšanā piedalīsies  pasākuma apmeklētāji, piedaloties gleznas kopradē, iekrāsojot sev tīkamā krāsu tonī gleznā iztrūkstošo. Tā tiks radīts  kopdarbs vienas dienas laikā, katra pasākuma apmeklētāja individuālajai enerģijai kļūstot par daļu no mākslas darba radīšanas procesa. Ar šo gleznu Lūznavas muiža turpinās koka skolas gleznu galerijas veidošanu. 

Radošās mākslas meistarklases lieliem un maziem

Mākslas piknika laikā lielie un mazie pasākuma apmeklētāji varēs radoši darboties dažādās mākslas meistarklasēs - pīt savus vasaras vainagus, apgleznot audumu, gatavot nozīmītes, ļauties sejas apgleznošanai vai hennas zīmējumu uzburšanai, veidot sapņu ķērājus un rosīties citās meistarklasēs. Meistardarbnīcu iela darbosies no 13.00 līdz 19.00.

Pastmarku stāsti

Žakomeina Stēna - Mana ciema ļaudis

No 11. jūlija līdz 12. augustam Lūznavas muižā apskatāma izstāde „Pastmarku stāsti”, kas ir stāsts par pastmarku vēsturi, Ungārijas pastmarkām un Latvijas pastmarkām Ungārijā. Tā ieskicē arī pasaules pirmās pastmarkas stāstu un pastmarku lietošanas vēsturi, gan arī izstādē interesentiem būs iespēja iepazīties ar pirmo Latvijas brīvvalsts pastmarku, kuru izdeva 1918. gadā. Plašāk par izstādi: http://www.luznavasmuiza.lv/jaunumi/params/post/1555169/jauna-izstade-iespeja-izzinat-pasaules-un-latvijas-pastmarku-stastus
Lūznavas muiža turpina sadarbību ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un piedāvā keramikas portretu izstādi “Mana ciema ļaudis” (People from my village), kuras autore ir nīderlandiešu tēlniece Žakomeina Stēna (Jacomijn Steen). Plašāk par izstādi: http://www.luznavasmuiza.lv/jaunumi/params/post/1551141/keramikas-portretu-izstade-mana-ciema-laudis

V.I.V.A. - gleznu izstāde "Starp mums..."

Šobrīd Lūznavas muižā skatāma apvienības V.I.V.A. gleznu izstāde “Starp mums”, kas turpina līdzšinējo sirsnīgo četru mākslinieču apvienības un Lūznavas muižas sadarbību. Apvienībā V.I.V.A. saplūst četru mākslinieču radošais gars – Agras Ritiņas emocionālā atturība un lakoniskā izteiksme, Vēsmas Ušpeles enerģētiski sulīgie un siltie krāsu toņi, Vijas Stupānes drosmīgu toņu saspēles kompozīcijas, Ilzes Griezānes liegā krāsu sintēze. Mākslinieces un Lūznavas muižu vienu stabila draudzība – pirmā bija tikšanās pirms trīs gadiem 2015. gada agrā pavasarī, piedaloties plenērā, kad Lūznavas muiža vēra savas durvis apmeklētājiem jaunā, renovētā izskatā.  Otrā tikšanās reize bija gleznu izstāde “Ziedēšana”, kas notika 2016. gada vasarā. Tāpat šogad būs trešais gads, kad mākslinieces ar savu rosīšanos piedalīsies arī Mākslas piknikā. Nu Lūznavas muižā skatāmā izstāde “Starp mums” mēģina aptverts dažādos laikos tapušās mākslinieču gleznas, atklājot skatītājam pašu autoru tuvākās tēmas glezniecībā.  Visbiežāk tie ir ziedu motīvi, ainava un cilvēks kā dabas vērotājs. Plašāk par izstādi: http://www.luznavasmuiza.lv/jaunumi/params/post/1552622/luznavas-muizas-un-apvienibas-viva-atkalsatiksanas-jauna-izstade

Publiskās mākslas objektu izstāde

Instalācija "Ābele"

2017. gada jūnija sākumā Lūznavas muižā tiks atklāta projekta “The Past for the Common Future“ (Pagātne kopējai nākotnei) izstāde un publiskie mākslas objekti – mākslinieču Agras Ritiņas un Anastasijas Bikovas mākslas darbi. Starptautisko projektu, kurā sadarbojas Latvija, Lietuva un Polija, atbalsta programmas “Eiropa pilsoņiem” apakšprogramma “Eiropas atmiņa”, un tas pieskaras Otrā pasaules kara tēmai. Darbi skatāmi uz muižas kompleksā esošās vecās skolas sienām.
Tieši pirms gada Lūznavas muižā notika projekta “The Past for the Common Future“ (Pagātne kopējai nākotnei) noslēguma pasākums, kurā tika atklāta instalācija "Ābele", kuru veidoja mākslinieki Norberts Kudiņš un Gunārs Klaučs. Instalācija nu skatāma Lūznavas muižas parkā.

Grafikas darbnīca

Grafikas darbnīcā mākslinieces Janas Indričānes vadībā Lūznavas muižas apmeklētāji var apgūt grafikas tehniku, iesaistīties radošā aktivitātē, izveidot unikālu suvenīru paši savām rokām, kuru varēs paņemt līdzi kā piemiņu. Grafikas darbnīcā ir iespēja izveidot kādu no jūgendstila ornamentiem linogriezuma tehnikā uz papīra, auduma, koka, kartona vai cita materiāla.

Vienas dienas izstāde Lūznavas vēsturiskajā Mākslinieku mājā

Pirmo reizi Lūznavas muižas viesiem būs iespēja ielūkoties kādreizējā muižas Mākslinieku mājā, kas šobrīd ir jaunas dzīves priekšvakarā. Bet Mākslas piknika laika Mākslinieku mājā mājos vienas dienas izstāde, kurā būs skatāmi vairāku mākslinieku darbi - Annas Malahvejas keramika, Rolanda Krutova darbi, Svetlanas Belovas ādas izstrādājumi, Matīsa Kalniņa un Silvijas Danelsones fotogrāfijas.  

muiza@luznava.lv
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4627

Lūznavas muižas DATU PRIVĀTUMA POLITIKA

 .