Līdzās mākslai, mūzikai, kino un ēdienu baudīšanai, Mākslas pikniks priecēs ar citām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem.

Sarunas un satikšanās latgaliešu literatūrā

Attēlu rezultāti vaicājumam “mozais priņcs”
PISTACEJIS

Pirmo reizi Mākslas piknikā literārās sarunas un satikšanās par un ap latgaliešu literatūras svaigajiem darbiem. Viens no tādiem - Raibīs (Oskars Orlovs) dzejoļu krājums "Pistacejis", Latviešu literatūras gada balvas nominants kategorijā "Labākais dzejas darbs". Plašāk par autoru: https://www.facebook.com/RaibisSpotty/ 
MOZAIS PRIŅCS

Pirmo reizi Mākslas piknikā literārās sarunas un satikšanās par un ap latgaliešu literatūras svaigajiem darbiem. To vidū arī visā pasaulē tik zināmās Antuāna de Sent-Ekziperī grāmatas "Mazais Princis" tulkojums latgaliski. Grāmatu latgaliski tulkojusi Evika Muizniece, literārās redaktores - Maruta Latkovska un Ilga Šuplinska.
Attēlu rezultāti vaicājumam “zalta puče”
ZALTA PUČE

Latvijā labi zināmā Rēzeknes folkloras draugu kopa “Vīteri” šogad svin piecpadsmito pastāvēšanas gadadienu. Par godu svētkiem ir izdota jauna latgaliešu dziesmu un nošu grāmata ģimenei – “Zalta puče”, kas palīdzēs bērniem apgūt latgaliešu tautasdziesmas. Grāmatas idejas autore klavesīniste Ieva Saliete.
MEIKULEŅŠ ĪPAZEIST OMOTUS

Daudzbērnu mammas Meldras Gailānes stāstu grāmata bērniem "Meikuleņš īpazeist omotus”. Tā ir ilustrēta stāstu sērija par lācēna Meikuleņa un viņa draugu - meitenes Martas, zaķenītes Podziņas un ezīša Pukšātuoja piedzīvojumiem, iepazīstot dažādus amatus. Grāmata paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem lasīšanai pašiem vai kopā ar vecākiem, atklājot dažādus amatus un to noslēpumus. 

Mārtiņa Burbuļi

Mārtiņa Burbuļi aizrauj ikvienu - no paša mazākā apbrīnotāja, līdz sirmgalvim, kas ar tikpat lielu prieku un mirdzumu acīs nepaguris rada ziepju burbuļus. Aprīkojums ir vienkārši lietojams un pietiekoši viegls, lai to varētu ērti lietot ikviens. Kopā darbojoties, Mārtiņa Burbuļi labprāt iemāca ne tikai kā darboties ar burbuļu rīkiem, bet arī dažus jautrus trikus, kas burbuļošanas pieredzi radīs vēl neaizmirstamāku. Plašāk: https://www.facebook.com/martinaburbuli/

Garie cilvēki

Garie cilvēki ar prieku sagaidīs Mākslas piknika viesus, pastaigāsies, ļausies kopīgiem fotografēšanās priekiem. Tāpat Garo cilvēku spēkos ir ne viens vien meistarstiķis ar žonglēšanu vai uguni. Plašāk: http://www.firespirit.lv/lv/shows/garie-cilveki/

Cilvēks uz lodes

"Atsitiena" žonglēšana

Studijas "Fire Spirit" šovprogramma. Plašāk par studiju te: https://www.firespirit.lv/
Studijas "Fire Spirit" šovprogramma. Plašāk par studiju te: https://www.firespirit.lv/

Loka šaušana

Loka šaušana ir lielisks aktīvās atpūtas veids visu vecumu cilvēkiem ar jebkādu fizisko sagatavotību. Pirms šaušanas ar loku ikvienam interesantam tiks mācīti loka šaušanas pamati un būs iespēja patrenēties. Plašāk: https://www.facebook.com/vmarchery/. Maksas aktivitāte.

Banana Chill šūpuļtīkli

Image may contain: 1 person, sitting, sky, tree, child, outdoor and nature

Laisku svētdienas noskaņu Mākslas piknikā palīdzēs sarūpēt "Banana Chill" šupuļtīkli. Plašāk: https://www.facebook.com/bananachillpage/

SUP dēļi

Pirmo reizi SUPošanas iespējas arī Lūznavas muižas parka dīķos! Līdzi aicinām ņemt maiņas apģērbu.

Retro spēkrati

Mākslas piknika laikā no 18.00 līdz 20.00 viesosies Latgales retro spēkratu entuziasti. Piknika apmeklētāji varēs spēkratus apskatīt un ar tiem nofotografēties.

Retro spēkrati

Šogad Lūznavas muižas Mākslas piknikā 3D gaismas objektu visas dienas garumā apskatīt piedāvās SIA "Čivix".

Vides izziņas spēle "Mūža misija"

2016. gadā Lūznavas muižā tika izstrādāta dabas izziņas spēle “Muižas sikspārņa Mūža misija”, kuru visas dienas garumā aicināts risināt ikviens gribētājs gan individuāli, gan komandā. Spēle ļaus labāk iepazīt Lūznavas muižas parkā atrodamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības un nostāstus.

Spēle “Muižas sikspārņa Mūža misija” tapusi projektā "Dabas izziņa Rēzeknes novada Lūznavas muižas parkā" un to izstrādājusi piedzīvojumu organizācija “Lūzumpunkts”. Spēle paredz divas iespējas: garais variants, kur veiklības  uzdevumi – atrast objektus dabā,  ir papildināti ar plašu izzinošu informāciju par 30 Lūznavas parka dabas objektiem un spēles īsais variants, kas ietver aktivitātes ap 10  Lūznavas dabas objektiem un paredzēta komandu sacensībām. Spēle veidota dažāda vecuma interesentiem ar mērķi vides izziņas spēles veidā ļaut iepazīt muižas parka teritorijā esošās  dabas vērtības,  to nozīmi vides aizsardzībā un saglabāšanā.

Spēles sagatavošanas procesā tika veikta Rēzeknes novada Lūznavas muižas parkā esošo dabas bagātību izvērtēšana, atlasot nozīmīgākos objektus spēlei, sagatavojot izvēlēto objektu aprakstus  un to izvietojuma karti.  Spēle papildina Lūznavas muižas tūrisma aktivitāšu kopumu, veicinot dažāda vecuma iedzīvotāju grupu interesi par dabā esošajām vērtībām. Par spēles “patronu” kļuvis brūnais garausainis Mūzis, kurš dzīvo muižas bēniņos. Šis "naktsputns" ir iedvesmas, kultūras un, jo īpaši, visa dabiskā aizgādnis Lūznavā.

“Muižas sikspārņa Mūža misija” ikvienam interesentam pieejama bez maksas, saņemot spēles uzdevumu Lūznavas muižā esošajā Rēzeknes novada Tūrisma informācijas centrā. Spēles veikšanai nepieciešams lejupielādēt telefonā aplikāciju “QR Scanner” vai citu QR kodu lasītāju. Aplikācijas lejupielādēšanā var palīdzēt arī TIC darbinieki.

Plašāk te: http://www.luznavasmuiza.lv/iespejas/ekskursijas/vides-izzinas-spele/

muiza@luznava.lv
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4627

Lūznavas muižas DATU PRIVĀTUMA POLITIKA

 .