Lūznavas muižas Mākslas pikniks ir notikums, kur ļoti labi jutīsies arī bērni. No 13.00 līdz 19.30 tieši bērniem būs sarūpētas dažādas rosīgas, ar mākslu saistītas aktivitātes. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja Mākslas piknikā ir bez maksas.

RADOŠĀ KVARTĀLA meistarklases lieliem un maziem

Mākslas piknika laikā lielie un mazie pasākuma apmeklētāji varēs radoši darboties dažādās mākslas meistarklasēs - īpašajā Mākslas piknika "Radošajā kvartālā", kura norisi atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā. Te būs iespēja apgūt tamburīnu, sapņu ķērāju, auduma ziedu, papīra kendamu, kaņepju papīra izgatavošanas prasmes, varēs iemēģināt veiklību glītrakstīšanā, apgūt grafikas, sietspiedes un aušanas tehniku pamatus, piedalīties pasaku laboratorijā un ieskaņot kopīgu piknika pasaku, muzicēt kopā džeza meistarklasē un iesaistīties mākslas vērtības instalācijas MŪZA radīšanā. “Mākslas piknika” apmeklētāji droši aicināti izzināt arī meistarklašu vadītāju radošuma ceļu, saņemt iedvesmu un iedrošinājumu arī savām radošajām aktivitātēm. "Radošuma kvartāls" darbosies no 13.30 līdz 19.30.

Interaktīva performance bērniem "Izstāsti savu pasaku!"

Interaktīvo performanci bērniem, izmantojot lielo leļļu maskas, veidos Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu teātris "Ķerra". Teātris iestudēs pāris latviešu dzīvnieku pasakas un tad piedāvās skatītājiem sacerēt uz vietas pašiem savas, kuras uzreiz arī tiks izspēlētas.

Izrāde bērniem-muzikāla koncertlekcija KOKLĪTES CEĻOJUMS

Profesionālais leļļu teātra aktieris, ilggadējais pasniedzējs, vīru kopas “Vilki” vadītājs un multiinstrumentālists Edgars Lipors monoizrādē pasakas formā iepazīstina skatītājus ar dažādiem mūzikas instrumentiem - bungām, dūkām, mandolīnu, ermoņikām, kam ir savs izskats un individuāls skanējums. Izrādes, kuru veidojuši Edgars Lipors un horeogrāfe Lilija Lipora, galvenā varone ir Mazā Koklīte, kura dzīvo kopā ar savu tēti Lielo Kokli, un kā jau maziņai un zinātkārai radībai tai ir daudz jautājumu par apkārtējo pasauli. Tie nekad nebeidzas, jo rodas jauni un jauni, piemēram, kāpēc puķes aug uz augšu, kāpēc saule ir dzeltena, kāpēc sniegs ir balts. Lai to visu noskaidrotu, Mazā Koklīte kopā ar skatītājiem dodas pasaulē rast atbildes uz saviem neskaitāmajiem jautājumiem.

Izrāde piemērota visai ģimenei, jo īpaši bērniem 3-11 gadu vecumā.

Pasaku laboratorija

Kendama JAM meistarklase

Audiālā meistardarbnīca bērniem, par kuru tās vadītājs, aktieris Edgars Lipors saka: “Katrs no mums ir redzējis kādu animācijas filmu, kas veidota ārzemēs, bet skan latviski! Arī radio mēs ik pa laikam dzirdam pasakas un radioteātra iestudējumus. To visu ieskaņo aktieri, dziedātāji un mūziķi. Dažam tas ir viegli, citam pagrūti, bet visiem kopā - interesanti. Šajā meistardarbnīcā bērni būs aktieri, kas ieskaņos kādu labi zināmu pasaku, un pēc tam to varēs klausīties kopā ar vecākiem un draugiem! “
Mākslas piknikā Hugo Pētersons vadīs "Kendama JAM" meistarklasi ''KE KE kendamas komandas spēlētājs''. Hugo ir Latvijas līmeņa profesionāls kendamas spēlētājs, viens no pirmajiem "Kekekendamas" komandas dalībniekiem, kendamas entuziasts, kuru ļoti fascinē viss par un ap kendamu, kultūru, spēlētāju kopienu. Meistarklasē būs kendamas spēles paraugdemonstrējumi, varēs papildināt savu meistarību, spēlējot ar citiem, daloties, gūstot jaunu pieredzi, pavadot labi laiku, spēlējot kendamu.

Interesenti aicināti ņemt līdzi savas kendamas!

ZINOO eksperimentu šovs

ZINOO eksperimentu bārs

Pārsteigumiem pilns priekšnesums gan lieliem, gan maziem. Šova vadītājs eksperimentēs ar vielām ķīmijas traukos un cilvēku ķermeņos, testēs vai ziepju burbuļi ir izturīgāki par skatītāju humora izjūtu un trīsdesmit minūšu laikā centīsies noskaidrot, kāpēc ķīmiķi šokolādi dažkārt sauc par
Unikāla iespēja pasākuma apmeklētājiem pašiem veikt eksperimentus ar kosmiski auksto šķidro slāpekli ( -196*C), sauso ledu (-79*C), ar uguni un dūmiem! Eksperimentu bārā darbojas 2 ZINOO oficianti, apmeklētāji no speciāli veidotas ēdienkartes pasūta eksperimentus un piedalās to tapšanā. 

Filma JĒKABS, MIMMI UN RUNĀJOŠIE SUŅI

Filma VECTĒVS, KAS BĪSTAMĀKS PAR DATORU

Jēkabs dzīvo Rīgas centrā, viņam patīk sapņot un viņš tic, ka sapņi piepildās. Pēkšņi tētis paziņo, ka Jēkabam vesela nedēļa būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē. Maskačkas svešādā vide, pašpārliecinātā māsīca Mimmi, tēvocis – pirāts un suns, kas miedz ar aci, ir tikai sākums neparastiem piedzīvojumiem. Izrādās, uzņēmējs Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskos debesskrāpjos. Bērni un suņi ir gatavi to glābt. Vai izdosies? 

Režisors: Edmunds Jansons
Lomās: Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka

Astoņgadnieka Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.

Režisors: Varis Brasla

Lomās: Mārtiņš Vilsons, Markuss Jānis Eglītis, Akvelīna Līvmane, Eva Ozola, Mārtiņš Meiers, Uldis Dumpis, Lauris Dzelzītis, Alise Polačenko, Inese Pudža, Vizma Kalme.

Garie cilvēki

Garie cilvēki ar prieku sagaidīs Mākslas piknika viesus, pastaigāsies, ļausies kopīgiem fotografēšanās priekiem. Tāpat Garo cilvēku spēkos ir ne viens vien meistarstiķis ar žonglēšanu vai uguni. Plašāk: http://www.firespirit.lv/lv/shows/garie-cilveki/

Loka šaušana

Loka šaušana ir lielisks aktīvās atpūtas veids visu vecumu cilvēkiem ar jebkādu fizisko sagatavotību. Pirms šaušanas ar loku ikvienam interesantam tiks mācīti loka šaušanas pamati un būs iespēja patrenēties. Plašāk: https://www.facebook.com/vmarchery/. Maksas aktivitāte.

Mārtiņa Burbuļi

Mārtiņa Burbuļi aizrauj ikvienu - no paša mazākā apbrīnotāja, līdz sirmgalvim, kas ar tikpat lielu prieku un mirdzumu acīs nepaguris rada ziepju burbuļus. Aprīkojums ir vienkārši lietojams un pietiekoši viegls, lai to varētu ērti lietot ikviens. Kopā darbojoties, Mārtiņa Burbuļi labprāt iemāca ne tikai kā darboties ar burbuļu rīkiem, bet arī dažus jautrus trikus, kas burbuļošanas pieredzi radīs vēl neaizmirstamāku. Plašāk: https://www.facebook.com/martinaburbuli/
 .