Mākslas piknikā allaž lieliski iederējušās arī dažādas izrādes - laikmetīgā deja, uzvedumi un stāsti lieliem un maziem. Arī šogad piknika programmā būs iespēja piedzīvot vairākas izrādes.

Izrāde bērniem-muzikāla koncertlekcija KOKLĪTES CEĻOJUMS

Profesionālais leļļu teātra aktieris, ilggadējais pasniedzējs, vīru kopas “Vilki” vadītājs un multiinstrumentālists Edgars Lipors monoizrādē pasakas formā iepazīstina skatītājus ar dažādiem mūzikas instrumentiem - bungām, dūkām, mandolīnu, ermoņikām, kam ir savs izskats un individuāls skanējums. Izrādes, kuru veidojuši Edgars Lipors un horeogrāfe Lilija Lipora, galvenā varone ir Mazā Koklīte, kura dzīvo kopā ar savu tēti Lielo Kokli, un kā jau maziņai un zinātkārai radībai tai ir daudz jautājumu par apkārtējo pasauli. Tie nekad nebeidzas, jo rodas jauni un jauni, piemēram, kāpēc puķes aug uz augšu, kāpēc saule ir dzeltena, kāpēc sniegs ir balts. Lai to visu noskaidrotu, Mazā Koklīte kopā ar skatītājiem dodas pasaulē rast atbildes uz saviem neskaitāmajiem jautājumiem.

Izrāde piemērota visai ģimenei, jo īpaši bērniem 3-11 gadu vecumā.

LEVEN COMPANY performance DEBESIS UN ZEME (Vācija)

Profesionāla baletdejotāja - Yarica von der Osten-Sacken veido priekšnesumus kopā ar mākslinieku Jan Balyon, apvienojoties "leven company". Priekšnesumu centrā ir deja, māksla (gleznošana) un poēzija. Pērn uzstājušies Latvijā Jūrmalas pilsētas muzejā ar priekšnesumu "Vergiss-mein-nicht" (Neaizmirsti mani) un Dundagas pils vasaras festivālā. Interesantais fakts - baletdejotājas senči cēlušies no Dundagas, mitinājušies Dundagas pilī un piederējuši Baltijas aristokrātu kārtai.

Laikmetīgās dejas izrāde MISS LIETUVA (Lietuva)

Laikmetīgās dejas izrāde CELIES

Dejotāja: Vilma Pitrinaite

Dramaturgs: Thomas Pondevie

Izrāde aicina skatītāju uzmundrināt Miss Lietuva, kura piedalās visos konkursa “Miss World” posmos: tradicionālā deja, skaistumkonkurss, intervija, talantu atrādīšana un bikini konkurss. Pirmajā brīdī viņa šķiet ideālistiska meitene, kas apbruņojusies ar nacionālo lepnumu un pārliecību, bet vai šis viņas autentiskums nav popkultūras produkts? Vai viņa ir konkursa, lai gūtu uzmanību, radītu šim laikam piemērotas un virzītas emocijas? Konkursa laikā Miss Lietuva nokļūst starp nosacīto vēlmi pārstāvēt savu valsti un tēlu, kurš meklē iespēju atbrīvoties no noteiktajām atbilstībām. Meklējumi noved pie virknes pārmaiņu: no jaunavas atklāti seksuālā videoklipu dejotājā, no parauga sava veida absurdā līderī.

Izrādes ilgums: 50 min.

Piedāvā: biedrība “LAUKKU”

Ideja, horeogrāfija, izpildījums: Arina Buboviča

Producents Latvijas Jaunā teātra institūts

Pirmizrāde Rīgā 2019. gada 6. maijā jauno horeogrāfu darbu vakarā "Ārējais klimats/iekšējais laiks"

Kā tikt galā ar ikdienas notikumu drāmu un banalitāti un no jebkuras situācijas iziet ar paceltu galvu? Arina iemēģina roku stendapa žanrā.

“Ārējais klimats/iekšējais laiks” ir jauno latviešu laikmetīgas dejas mākslinieku darbu radīšanas un izrādīšanas platforma, ko rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Dirty Deal Teatro.  Projekta uzmanības centrā ir dejotāji un horeogrāfi, kuri 2018. gadā absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju un šobrīd ir jaunākā latviešu laikmetīgās dejas paaudze. Vairākiem jaunajiem autoriem tiek piedāvāts realizēt savas radošās idejas kompaktā 20 minūšu formātā, iztiekot ar vienkāršiem tehniskajiem palīglīdzekļiem un galveno uzmanību veltot idejai vai stāstam. Ar jaunajām māksliniecēm procesa laikā kā mentores strādāja režisore un dramaturģe Anni Kleina (Helsinki), horeogrāfe Elīna Lutce un projekta autore Laura Stašāne.

Izrādes ilgums: 25 min.

Piedāvā: biedrība “LAUKKU”

Laikmetīgās dejas izrāde DIVOTNE

Laikmetīgās dejas izrāde VIENTUĻAIS GANS

Izrāde DIVOTNE ir intīms stāsts par sievieti, kura ir piedzīvojusi bērniņa nākšanu pasaulē un līdz ar to ieguvusi jaunu lomu - mamma. Izrādes idejas un iedvesma ņemta no pašu izrādes autoru piedzīvotā, kā galveno apskatot, nevis bērna ienākšanu pasaulē, bet pašas sievietes piedzimšanu kā mammai. Mātes loma atnāk pēkšņi, lai cik ļoti tai gatavotos, un ar lielu inerci ierauj sievieti nezināmajā. Kā jauno mātes lomu savienot ar savu nemātišķo pusi, kas vadījusi sievietes personībā pirms tam, ko darīt ar jaunajām sajūtām un emocijām, veidojot attiecības pašai ar sevi un apkārtējiem, un kā konkurenci starp savām un bērna vajadzībām padarīt par to faktoru, kas viens otram dod jaunu elpu un spēku, nevis lēni iznīcina?

Izrādē dejo Rūta Pūce un Agate Bankava, gaismu mākslinieks: Ivars Tilčiks, komponists: Kaspars Kurdeko, vizuālais tēls un dizains: Kristiāna Kalniņa.

Izrādes ilgums: 50 min.

Piedāvā: biedrība "LAUKKU"

VIENTUĻAIS GANS ir pseidoromantiskas pārdomas par princi baltā zirgā. Neizturami lēna un fascinējoša kustība rada stāstu par mūsdienu vīrišķību, tās gaidām un realitāti. Kas notiek, kad piepildās sapņi? Vai viss ir zelts, kas spīd?

Andris Kačanovskis absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas nodaļu (2002). Dejojis Olgas Žitluhinas Dejas kompānijā (2003– 2012). Piedalījies daudzos festivālos, kā arī izglītojies meistarklasēs un semināros Latvijā un ārvalstīs. Kā neatkarīgs dejas mākslinieks piedalījies vairākos radošos un izglītojošos projektos. Kopā ar Agati Bankavu veidotā dejas izrāde “Future Freak” (ĢIT) tikusi nominēta Latvijas Dejas balvai 2017/2018 kā labākā dejas izrāde.

Koncepcija, deja, izpildījums: Andris Kačanovskis, mūzika: Domas Ūselis, Enio Morikone, grims, stils: Mairita Lamberte, uzvalks no: Mans drēbju skapis.

Izrādes ilgums: 20 min.

Piedāvā: biedrība “LAUKKU”

Gaisa akrobāte Grete Gross. Laikmetīgā cirka izrāde DRÜAAD

Igauņu gaisa akrobātes Gretes Gross izrāde “Drüaad” skatītājus vedīs uz pasaku zemi, kur koki dejo kopā ar to iemītniekiem, lapas dod patvērumu un kur atklājas slēptākie brīnumi. Iedvesmojoties no teiksmām par nimfām un druīdiem, šis ir stāsts visiem lielajiem un mazajiem, kuri tic maģijai.

Grete kā solomāksliniece uzstājas jau desmit gadus, piedaloties dažādos pasākumos gan Igaunijā, gan citviet Eiropā (Somijā, Vācijā, Beļģijā u. c.), bijusi un vēl arvien vairāku cirka studiju dibinātāja un dalībniece. Gaiss ir Gretes kaislība kopš bērnības, kad viņa kāpa kokos un stundām varēja vērot apkārtni no augšas. Un būšana augstu gaisā joprojām viņai ir brīnums. 

 .