Mākslas pikniks nav iedomājams bez mākslas klātbūtnes - tā dzīvos visās muižas un parka vietās, būs skatāma, vērojama, pašiem izmēģināma un baudāma.

Mākslas plenērs

Gleznu galerija

Mākslas piknika laikā ikviens apmeklētājs var vērot, kā notiek mākslas tapšanas process - Mākslas piknika tradīcija, kas turpināsies arī šogad, ir Latgales mākslinieču apvienības V.I.V.A. radošais plenērs. Piknikā piedalīsies arī mākslinieces Grieta Butjankova, Anastasija Bikova un citi mākslinieki. 

Mākslas piknika plenēra dalībnieki uz muižas kompleksā esošās vecās skolas sienas veido neformālu savu darbu mākslas galeriju, kurā ikviens apmeklētājs var noskatīt un iegādāties kādu sev tīkamu darbu.

Lūznavas muižas cepļa kurināšana un izņemšana

Lūznavas muižas parkā Mākslas piknika laikā tiks kurināts un izņemts pērn piknika laikā atklātais Lūznavas muižas ceplis, kuru būvējuši trīs “Pūdnīku skūla” podnieki – Staņislavs Viļums, Ilmārs Vecelis un Evalds Vasilevskis. Cepļa izņemšana podnieku Staņislava Viļuma, Ilmāra Veceļa un Violas Annas Bīriņas vadībā plānota Mākslas piknika laikā plkst. 17.00. 

Radošuma kvartāls un vides objekts MŪZA

Pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam, šī gada "Mākslas piknikā" tiek īstenots projekts “Radošuma kvartāls” – notiks meistardarbnīcas un taps vides objekts, kura radīšanā varēs iesaistīties ikviens pasākuma apmeklētājs. Pasākuma apmeklētāji tiks iesaistīti vairāk nekā divdesmit mākslas koprades meistardarbnīcās, kā arī arhitekta Didža Jaunzema komandas, ar kuru muižas komandai izveidojusies veiksmīga sadarbība gan Lūznavā un Zosnā piedzīvotajos brīvdabas pasākumos “Dabas koncertzāle”, radītā vides objekta "MŪZA" tapšanā, kas Lūznavas muižas kompleksā kļūs par mūžīgā radošuma simbolu. Ikviens Mākslas piknika apmeklētājs varēs meklēt un atrast savu mūzu, atstājot arī sava radošuma pēdas vides objekta tapšanā. Vides objektu Didzis Jaunzems iecerējis kā lielizmēra vārdu "MŪZA", kuru, visas dienas garumā iesaistoties mākslas kopradē, papildināt varēs ikviens pasākuma apmeklētājs. 

Radošuma kvartālu atbalsta: 


Radošās mākslas meistarklases lieliem un maziem

Mākslas piknika laikā lielie un mazie pasākuma apmeklētāji varēs radoši darboties dažādās mākslas meistarklasēs - īpašajā Mākslas piknika "Radošajā kvartālā", kura norisi atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā. Te būs iespēja apgūt tamburīnu, sapņu ķērāju, auduma ziedu, papīra kendamu, kaņepju papīra izgatavošanas prasmes, varēs iemēģināt veiklību glītrakstīšanā, apgūt grafikas, sietspiedes un aušanas tehniku pamatus, piedalīties pasaku laboratorijā un ieskaņot kopīgu piknika pasaku, muzicēt kopā džeza meistarklasē un iesaistīties mākslas vērtības instalācijas MŪZA radīšanā. “Mākslas piknika” apmeklētāji droši aicināti izzināt arī meistarklašu vadītāju radošuma ceļu, saņemt iedvesmu un iedrošinājumu arī savām radošajām aktivitātēm. "Radošuma kvartāls" darbosies no 13.30 līdz 19.30.

Gotjē Osiepā gleznu izstāde

VII Starptautiskā keramikas mākslas simpozija CERAMIC LABORATORY atklāšanas izstāde

No 16. jūlija līdz 12. augustam Lūznavas muižā skatāmas Rīgā dzīvojoša un strādājoša franču mākslinieka Gotjē Osiepā (Gauthier Osiepa) gleznu izstāde. Gotjē Osiepā ir dzimis 1990. gadā Francijā. Kā gleznotājs-autodidakts viņš apmeklēja mākslas skolas “Grande Chaumière” darbnīcu. Uz mākslinieku spilgtu iespaidu atstājuši tādi slaveni 20. gs. gleznotāji kā Frānsiss Bēkons, Pols Rebeirols, Žaks Trifēmiss un Anselms Kīfers. Osiepā glezno ar eļļas krāsām. Gleznu lēnais žūšanas process ļauj spēlēties ar matērijas slāņiem (plūsmu, laukumiem), tādēļ šis tekstūru sajaukums izceļ atsevišķas gleznas detaļas (kāda koka zaru, upes dziļumu). Mākslinieks saka, ka nekad nezina, par ko kļūs audekls – visbiežāk kompozīcija veidojas no nejaušiem triepieniem, sabiezinājumiem vai ieskicējumiem. Tikšanās ar mākslinieku – 21. jūlijā plkst. 14.00 (Mākslas piknika laikā). Izstāde skatāma sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā
Lūznavas muiža turpina sadarbību ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un piedāvā no 19. jūlija līdz 12. augustam piedāvā aplūkot VII Starptautiskā keramikas mākslas simpozija CERAMIC LABORATORY, kuru rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, atklāšanas izstādi. Šī gada simpozijs būs jau septītais pēc kārtas un tradicionāli tas pulcē 15 mākslinieku šoreiz no 8 valstīm. Simpozijā divu nedēļu laikā mākslinieki radoši strādā un rada unikālus mākslas darbus, veido kopīgu pieredzes apmaiņas platformu, rīko prezentācijas vakarus, lekcijas un meistarklases. Simpozijā šogad piedalās Simpozijā piedalās: Suzanne Au (Ķīna), Elīna Titāne (Latvija), Inese Brants (Latvija), Bogusław Dobrowolski un Aleksandra Dobrowolska (Polija), Sivia Granata (Itālija), Beka Tabagua (Gruzija), Yulia Repina (Krievija), Katrīna Geiduka (Baltkrievija), Kaspars Geiduks (Latvija), Una Gura (Latvija), Sandra Poplavska-Rimicāne (Latvija), Ilona Abdulajeva (Latvija), Nellija Dzalba (Latvija).

Daigas Latkovskas, Gintas Zaumanes un Ivetas Briškas tērpu un rotu kompozīcijas

"Mākslas piknikā" būs skatāmas aptuveni 30 tērpu kompozīcijas - latvju daiļavas uz stilizētiem manekeniem izvietosies Lūznavas muižas parkā un iegriezīs sajūtu virpuli par skaisto sievietes dzīvi, rotājoties un rotājot.  Šarmēsim ar kupliem brunčiem, kleitām, izteiksmīgām jostām, dabas un cilvēka roku radītiem greznumiem. Šis būs tērpu dizaineres Daigas Latkovskas (Jelgava/Viļāni), rotu mākslinieces Gintas Zaumanes (Iecava) un floristes Ivetas Briškas (Viļāni) kopdarbs. Tērpu izstādē tiks izlikti vairāku gadu garumā modes namā TĒMA tapušie darbi, dizaineres īpašā tērpu valodā stāstot par sievišķīgo pasauli, patikšanas brīvību un rotāšanās prieku!

Instagram konta @dailypurrr zīmēto kaķu izstāde

Februārī Lūznavas muižā bija skatāma populārā instagram konta @dailypurrr, kurā katru dienu tiek publicēts vienkāršs, bet asprātīgi zīmēts kaķis, darbu izstāde. Tie, kuri nepaspēja februārī, nu izstādi varēs aplūkot arī "Mākslas piknika dienā". Instagram konta @dailypurrr autors ir rēzeknietis Ainārs Olūtnieks. Konta sekotāju skaits nu ir vairāk nekā 259 000 sekotāju no dažādām pasaules valstīm lielu pulku. Konta panākumu atslēga – katru dienu publicēts vienkāršs, bet asprātīgi zīmēts kaķis, kura fotogrāfiju Ainārs atradis internetā vai viņam to iesūtījuši sekotāji. 

Gaismas objekti

Šūpoļzirgi

Klētī šogad skatāma Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas metālnodaļas audzēkņu lampu izstāde, bet tās pagrabā igauņu mākslinieka Ivar Reimann gaismas objekti.
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas šupoļzirgi ir audzēkņu radošais redzējums uz bērnu rotaļlietām. Programmas vadītājs Andris Anspoks atzīst, ka ķatrs vēlas atgriezties bērnībā: "Mēs paliekam vecāki, bet mainās tikai rotaļlietu izmēri". Lūznavas mākslas piknikā aicinām pašūpoties pieaugošo zirdziņā un pasapņot par savām bērnības un pieaugušo rotaļlietām.

Grafikas darbnīca

Grafikas darbnīcā mākslinieces Janas Indričānes vadībā Lūznavas muižas apmeklētāji var apgūt grafikas tehniku, iesaistīties radošā aktivitātē, izveidot unikālu suvenīru paši savām rokām, kuru varēs paņemt līdzi kā piemiņu. Grafikas darbnīcā ir iespēja izveidot kādu no jūgendstila ornamentiem linogriezuma tehnikā uz papīra, auduma, koka, kartona vai cita materiāla.

Publiskās mākslas objektu izstāde

Instalācija "Ābele"

2017. gada jūnija sākumā Lūznavas muižā tiks atklāta projekta “The Past for the Common Future“ (Pagātne kopējai nākotnei) izstāde un publiskie mākslas objekti – mākslinieču Agras Ritiņas un Anastasijas Bikovas mākslas darbi. Starptautisko projektu, kurā sadarbojas Latvija, Lietuva un Polija, atbalsta programmas “Eiropa pilsoņiem” apakšprogramma “Eiropas atmiņa”, un tas pieskaras Otrā pasaules kara tēmai. Darbi skatāmi uz muižas kompleksā esošās vecās skolas sienām.
2017. gadaā Lūznavas muižā notika projekta “The Past for the Common Future“ (Pagātne kopējai nākotnei) noslēguma pasākums, kurā tika atklāta instalācija "Ābele", kuru veidoja mākslinieki Norberts Kudiņš un Gunārs Klaučs. Instalācija nu skatāma Lūznavas muižas parkā.
 .