Mākslas pikniks 2018

22. jūlijā Lūznavas muiža un parks jau trešo reizi aicināja uz mākslu un garšu festivālu – Mākslas pikniks. Skaistā, norisēm piepildīta un saulainā svētdiena Lūznavā pulcēja gandrīz 3000 apmeklētāju, kuri ļāvās nesteidzīgai dienas baudīšanai.

Lūznavas muižas parks apmeklētājus gaidīja jau no 13.00, kad ciemos īpaši tika aicinātas ģimenes ar bērniem, lai meistarklašu ielā, kino teltī un leļļu izrādē piedzīvotu tieši bērniem sarūpētas aktivitātes. Kā pirmie Mākslas piknika muzikālo daļu iesāka mazie rēzeknieši, grupa “Žvūrgzdyni”, bet visas dienas ilgumā turpināja “Tangoriginales”, Artis un Ieva Šablovski, Evilenas Protektores džeza kvartets, “Rahu The Fool” un “Bez PVN”. Šogad piknika programmu kuplināja viesi no citām valstīm – ģitāristu kvartets “Baltic Guitar Quartet” no Igaunijas un trubadūrs, multiinstrumentālists Silver Sepp no Igaunijas, kurš piknika viesus pārsteidza ar neparastu skatuvi – auto piekabi ar buru – un mūzikas instrumentu spēli, kuri pārsvarā tapuši no dažādiem sadzīves priekšmetiem – skanēja gan parasta ūdens pudele un kartona kafijas krūze, gan gāzes balons. Dienas programmu nedaudz pēc 23.00 noslēdza leģendārās grupas “Pērkons” uzstāšanās, noslēdzot arī Rēzeknes novada dienu nedēļas nogales pasākumus.

Tāpat kā iepriekšējos gados – arī šogad pasākuma programma bija daudzveidīga un dažāda, neiztrūkstot arī līdz šim nebijušiem notikumiem. Tradicionāli bija sarūpētas laikmetīgās dejas izrādes, kurām savu noskaņu piešķir tieši Lūznavas muižas parka vide, cirka priekšnesumi, kino programma gan bērniem, gan pieaugušajiem, mākslas norises – gan izstādes, gan plenērs un iespēja pašiem piedalīties mākslas darba tapšanā. Īpašu apmeklētāju interesi raisīja jaunā Lūznavas muižas cepļa izņemšana, kurā piedalījās podnieki Ilmārs Vecelis, Staņislavs Viļums un Viola Anna Bīriņa, pirmo reizi apmeklētājiem tika piedāvātas arī ūdens aktivitātes – supošana un braukšana ar laivu. Šī gada Mākslas piknika programmā tika iekļautas aktivitātes, kas veltītas latgaliešu literatūrai – jaunākajiem izdevumiem latgaliski gan lieliem, gan maziem. Lūznavas muižas komanda ļoti priecājās par Mākslinieku mājas atdzīvošanos – vietējie uzņēmēji Elīna un Mārtiņš Kiščenko tajā radīja Rēzeknes pusei neierastu vienas dienas izstāžu zāli.

Mākslas piknika norises visas dienas garumā piedzīvoja gandrīz 3000 interesentu, priecājoties par lielisko laiku, nepiespiesto atmosfēru un skaisto norises vietu. Muižas komanda priecājas, ka arvien vairāk cilvēku katru reizi izmanto iespēju tieši svētdienas piknikam kopā ar ģimeni vai draugiem, baudot līdzi paņemto piknika groza saturu, taču tāpat kā citus gadus, arī šoreiz bija sarūpēti vēdera prieki, sarīkojot vairākus “mirkļa restorānus” – tos piedāvāja kafejnīca “Putni” un individuālās atpūtas centrs “ADD Story”.

Pēc aizvadītā pasākuma piknika rīkotāji jūtas gandarīti, ka Mākslas piknika ideja – iedzīvināt aktīvo mākslas sajūtu, savienojot dažādas jomas un disciplīnas, veicinot kopradi mākslā, vidē, uzņēmējdarbībā un citās nozarēs, tā visa centrā paturot cilvēku un viņa sajūtas – tik skaisti izdzīvota arī šajā gadā. Piknika aicinājums bija atklāt un novērtēt skaisto, dažādo un interesanto sev apkārt – to turpināt iecerēts arī nākamgad, satiekoties Lūznavas muižas parkā 21. jūlijā.

Mākslas piknika norisi atbalstīja Rēzeknes novads, Valsts kultūrkapitāla fonds, biedrība “Laukku”, Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS, “Café PUTNI”, “Verems”, “Banana Chill”, “ADD Story”, Francijas institūts Latvijā un “Latvijas Koncerti”.