JŪLIJS 2024

MĀKSLAS PIKNIKS 2024

13.07.24. 15.00

Vasaras vidū aicinām uz devīto mākslas un garšu festivālu „Mākslas Pikniks”. Šis ir viens no vasaras gaidītākajiem pasākumiem, kas nebeidz pārsteigt, arī šogad - dažādu žanru mūzika, ielu teātris, laikmetīgā deja un cirks, latviešu jaunākais kino, dabas izziņas un radošās aktivitātes, kā arī garšu ceļojums.

Pirmo reizi Latvijā viesosies burvju mākslinieks The Charming JAY no Dienvidkorejas. Festivāla noslēgumā baudīsim labi pazīstamo latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienību „Raxtu Raxti”.

Gatavojiet pledus, segas, piknika grozus un tiekamies, lai izgaršotu, baudītu, klausītos, atpūstos un būtu līdzās! Aicinām ikvienu apmeklētāju atklāt un novērtēt mūsdienīgo, dažādo un interesanto sev apkārt.

Ieejas maksa 5,00 €. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un uz vietas Lūznavas muižā.

JŪNIJS 2024

NO JĀŅIEM LĪDZ PĒTERIEM

Piektdien, 28. jūnijā, plkst. 19:00 koncerts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Ieeja bez maksas. 

"MĀKSLAI NAV ROBEŽU" Ingas Stikutes gleznu izstāde

No 21. jūnija līdz 4. augustam Lūznavas muižā skatāma Ingas Stikutes gleznu izstāde.

DZEJNIECES ANNAS RANCĀNES AUTORVAKARS

14. jūnijā plkst. 18:00 Lūznavas muižas apmeklētājus gaida sirsnīga tikšanās ar dzejnieci Annu Rancāni.

MAIJS 2024

LIELĀ LATGALES ZAĻUMBALLE

25.05.2024. plkst. 19.00 aicinām uz Lielo Latgales zaļumballi.

Vasara jau klauvē pie durvīm, un laiks apmeklēt Lūznavas muižas gaidītākos pasākumus. Aicinām lielus, mazus, jaunus un vecus uz Lielo Latgales Zaļumballi, kas norisināsies Lūznavas muižas parkā.

Zaļumballi ieskandinās pūtēju kvartets „Disnejlenda”, polkas un valša ritmos. Vakara turpinājumā „TRIO Rāzna+” izpildīs latviešu populārās mūzikas skaņdarbus, bet noslēgumā apmeklētājus enerģiski un skanīgi izklaidēs grupa “Stradivari”. Lieliska iespēja atklāt šīs vasaras zaļumbaļļu sezonu! Aicinām līdzi ņemt groziņus un atpūsties Lūznavas muižas parkā.

Ieejas maksa 4,00 EUR.

Biļetes te

PŪDNĪKU PUORINĪKI

Sestdien, 18. maijā, plkst. 17.00 Muzeju nakts sarunu vakars ar un par Latgales podniekiem - caur viņiem tuvu cilvēku atmiņu stāstiem. 

Ieeja bez maksas. 

VELOTŪRE PA LATVIJU. DŽEZS UN KLAVIERES

Svētdien, 12. maijā, plkst. 15.00 somu pianista Kari Ikonena koncerts.

Ieejas maksa 10,00 EUR.


Lasīt vairāk

Biļetes te

DĀVANA TĒVZEMEI

Svētdien, 12. maijā, plkst. 13.30 Janinas Monkutes-Marks (Lietuva) gobelēnu un grafikas darbu izstādes atklāšana. 

Ieeja bez maksas.

ZAĻĀ DUORZEŅĀ

Svētdien, 5. maijā, plkst. 15.00 Rēzeknes novada vokālās studijas SKONAI koncerts. 

Ieeja bez maksas. 

APRĪLIS 2024

Imersīva 3D pieredze M.K.Čurļoņa mākslas un mūzikas pasaulē

Līdz 31. maijam, iepriekš piesakoties, Lūznavas muiža piedāvā izbaudīt lietuviešu režisores K.Buožites virtuālās realitātes īsfilmu (20 min.) "Eņģeļu taka".


Plašāk te

Ieejas maksa iekļauta muižas apmeklējumā.

ČURĻONIS MEŽĀ AR GRĪGU UN DVORŽĀKU

28.04.2024. plkst. 15.00 Lūznavas muižā viesosies klavieru duets Roks un Sonata Zubovi. Ieejas maksa 10,00 €.

Lasīt vairāk

Biļetes te

Sniega bumbas efekts

Līdz 31. maijam Lūznavas muižā skatāma starptautiska sociālās uzņēmējdarbības labās prakses piemēru fotoizstāde "Sniega bumbas efekts".


Plašāk te

Ieeja bez maksas

LATGALES PODNIEKU DIENU IZSTĀDES ATKLĀŠANA

Sestdien, 27. aprīlī, plkst. 12.30 Lūznavas muižas Kulturys škiunī notiks Latgales podnieku dienu galvenās izstādes atklāšana. Ieeja bez maksas.


Plašāk te

RONALDS BRIEDIS

21.04.2024. plkst. 17:00 Ronalds Briedis. Literārās sarunas Lūznavas muižā. Ieejas maksa 4,00 €.

Biļetes te

SAPŅOJUMS

05.04.2024. plkst. 17:00 Evijas Stirnas akvareļu izstādes atklāšana. Atklāšanas pasākumā ieeja bez maksas. Izstāde skatāma līdz 11. maijam.


Plašāk te

MARTS 2024

AIVARS EIPURS. Literārās sarunas

Svētdien, 24. martā, plkst. 17:00 Aivars Eipurs. Literārās sarunas Lūznavas muižā. Sarunas notiks gan klātienē muižā, gan arī tiešsaistē. Sarunu virzītāja – literatūrzinātniece Ilga Šuplinska.
Ieejas maksa 4,00 €.  Biļetes iegādājamas  "Biļešu Paradīze" sistēmā un uz vietas Lūznavas muižā.

Biļetes te

IEDVESMAS LAIKS

23.03.24. plkst. 16:00 – Elvīras Škutānes vitrāžu personālizstādes “Iedvesmas laiks” atklāšana. Ieeja bez maksas. Izstāde Lūznavas muižā būs apskatāma līdz 30. aprīlim.
Plašāk te


VITRĀŽU VEIDOŠANAS MEISTARDARBNĪCA

Sestdien, 23.martā, plkst. 13:00 Lūznavas muižas Sarkanajā zālē notiks stikla vitrāžu darbnīca meistares Elvīras Škutānes vadībā. Dalībniekiem būs iespēja apgūt vitrāžas veidošanas prasmes Tiffany tehnikā, kas ir piemērota augu un ziedu motīvu atveidošanai stiklā. Dalības maksa: 30 EUR. 

JŪGENDSTILA PERIODA
VITRĀŽU MĀKSLA LATVIJĀ

Sestdien, 23.martā, plkst. 12:00 mākslas zinātnieces Ilonas Auderes lekcija “Jūgendstila perioda vitrāžu māksla Latvijā’’. 
Ieeja bez maksas

Plašāk te

LATVISKĀ ELEGANCE

10.03.24. plkst. 15.00 Lūznavas muižā viesosies Kristapa Vanadziņa Trio ar jaunu koncertprogrammu, kas ir par klasisku – melodisku džezu, eleganti noformētu un pieejamu ikvienam klausītājam. Ieejas maksa 10,00 €.

Biļetes te

KAREL”S. NOSPIEDUMI

10.03.24. plkst. 13.30 tikšanās ar izstādes autoriem Jolantu un Jāni Kareļiem. Izstāde “KAREL”S.NOSPIEDUMI” Lūznavas muižā apskatāma līdz 31. martam, tā iepazīstina ar Latvijas etnogrāfisko rakstu mantojumu un to daudzpusīgu un laikmetīgu transformāciju mūsdienīgos un pielietojamos dizaina priekšmetos – zīda lakatos un citos tekstila izstrādājumos. Tikšanās pasākumā bezmaksas ieeja.

Plašāk te

SV. JĒKABA CEĻŠ LATVIJĀ UN PASAULĒ. Stāstu pēcpusdiena

09.03.24. plkst. 12.30 Lūznavas muižā viesosies Sv. Jēkaba ceļa asociācijas dalībnieki un stāstīs gan par Svētā Jēkaba ceļu jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago) Eiropā, gan arī par Latvijas Sv. Jēkaba ceļu. Bezmaksas ieeja.

Plašāk te

FEBRUĀRIS 2024

SLĀVU TAUTU DZIEDĀJUMI

25.02.24. plkst. 15.00 Lūznavas muižā viesosies vokālais duets no Rīgas: Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs. Pateicoties savai interesei par dažādu periodu, reģionu un stilu dziedāšanas tradīcijām, Ansis un Artūrs ir izveidojuši slāvu dziesmu kolekciju, kas aptver dažādu slāvu tautu daudzbalsīgas tautasdziesmas un garīgos dziedājumus, kas lielākoties balstīti mutvārdu tradīcijās un melodijās, kurām nav atrodami konkrēti autori un komponisti. Dziedājumi tiek atskaņoti raksturīgajā “baltās balss” manierē. Ieejas maksa 10,00 €.

Biļetes te

JANVĀRIS 2024

ZIEMAS SONĀTES. Kamermūzikas koncerts

28.01.24. plkst. 15.00 koncertprogrammā apvienosies izcilā flautiste Dita Krenberga un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli. Klausītājus priecēs smalka franču un itāļu mūzikas izlase. Ieejas maksa 10,00 €.

Biļetes te

PĀRVIETOŠANA. Kristas Svalbonas (ASV) izstādes atklāšana

10.01.24. plkst. 13.00 Lūznavas muižā viesosies māksliniece Krista Svalbona, kura dzīvo un strādā Filadelfijā, ASV. Izmantojot fotogrāfiju kā realitātes dokumentāciju un pievēršoties nopietnam tēmas izpētes posmam, viņas mākslas darbos izkristalizējas mājas un dzimtenes aktuālie jautājumi. Mākslinieces vecāki ir dzimuši Latvijā un Lietuvā, pēc Otrā pasaules kara beigām devušies bēgļu gaitās, bet izstādē autore no jauna iztēlojas un atklāj savu vecāku bēgļu ceļa vēsturi. Atklāšanas pasākumā – bezmaksas ieeja.

Plašāk te