David Chevallier Trio (FR). Folkdžeza programma

No 25. līdz 28. augustam Lūznavas muižā atkal skanēja džeza mūzika – trešo reizi notika Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”, iezīmējot to kā stabilu tradīciju Latgales kultūras notikumu gada kalendārā.  Šī gada festivāla programmā skanēja ne vien Baltijas valstu, bet arī ASV un Francijas džeza mūziķu un grupu sagatavotas koncertprogrammas.

27. augusta koncertu programma sākās ar "David Chevallier Trio" no Francijas folkdžeza programmu. Davids Ševaljē (David Chevallier) ilgus gadus ir bijis viens no izcilākajiem Francijas radošā džeza skatuves darbiniekiem. 2013. gadā kopā ar kontrabasistu Sebastjanu Buaso (Sébastien Boisseau) un sitaminstrumentālistu Kristofu Lavergni (Christophe Lavergne) radītais trio pēdējos gados ir kļuvis par viņa darbības stūrakmeni. Apvienības skanējums savulaik sākās ar elektriskās ģitāras standartu ierakstu albumā “Standarts&Avatars”, bet 2016. gadā līdz ar otro albumu “Second Life” Ševaljē elektrisko ģitāru iemainīja pret 6 un 12 stīgu akustiskajām ģitārām un bandžo, radot unikālu trio skanējumu, pašiem savu folk-džezu.  

Mūziķu viesošanās festivālā "Škiuņa džezs" bija iespējama, pateicoties Francijas Institūta Latvijā atbalstam.

Festivālu “Škiuņa džezs” rīko Lūznavas muižas komanda un festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs, festivāla norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, ASV vēstniecība Latvijā un Francijas Institūts Latvijā.

Foto: Dagnija Bernāne, video: Skrundas TV