ŠKIUŅA DŽEZS. Shabat Quartet (EE)

No 25. līdz 28. augustam Lūznavas muižā atkal skanēja džeza mūzika – trešo reizi notika Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”, iezīmējot to kā stabilu tradīciju Latgales kultūras notikumu gada kalendārā.  Šī gada festivāla programmā skanēja ne vien Baltijas valstu, bet arī ASV un Francijas džeza mūziķu un grupu sagatavotas koncertprogrammas.

Apvienība “Shabat Quartet” radusies Igaunijā, bet līdzās saviem oriģinālskaņdarbiem spēlē armēņu un ebreju folkmūzikas aranžijas. Kvarteta nosaukuma pirmais vārds “shabat” gan armēņu, gan ebreju valodā nozīmē “sestdiena”. “Shabat Quartet” mūziku raksturo aizraujošs ritms, džeza harmonijas, aizkustinoši skaistas melodijas un improvizācija. Apvienības īpašo skanējumu rada Armēnijā dzimušā kontrabasista Ara Yaralayn, sitaminstrumentālistes Aleksandras Kremenetski un džeza ģitārista Jaan Jaanson saspēles džeza-trio piegājiens, ko papildina arī no Armēnijas nākošās Margaritas Voskanyan meistarīgā stabuļu un citu pūšaminstrumentu spēle. 

Festivālu “Škiuņa džezs” rīko Lūznavas muižas komanda un festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs, festivāla norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, ASV vēstniecība Latvijā un Francijas Institūts Latvijā.

Foto: Dagnija Bernāne, video: Skrundas TV