ŠKIUŅA DŽEZS. KESTUTIS VAIGINIS QUARTET (LT, LV, FI)

Lūznavas muižas vasara nu jau ceturto reizi noslēdzās ar Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs”. Līdzās ierastajai un bagātīgajai džeza koncertu programmai, kurā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un ASV mūziķi, kā allaž nozīmīga “Škiuņa džezs” daļa bija arī meistarklasēm, kurās savu pieredzi varēja papildināt topošie un esošie džeza entuziasti.

27. augusta koncerta vakaru turpina KESTUTIS VAIGINIS QUARTET. Kęstutis Vaiginis spēlē oriģinālkompozīcijas, kas ir mūsdienu džeza un akadēmiskās mūzikas savienojums. Viņa mūzikā ir spēcīga latīņu, bībopa, afro mūzikas stilu ietekme. Vaiginis ir saksofonists, kura spēli tieši vai netieši ir iedvesmojuši Veins Šorters, Džons Koltrāns, Džo Hendersons, Faroahs Sanderss, Branfords Marsaliss, Deivids Sančess un citi. Vaiginis ir vairāku nacionālu un starptautisku konkursu laureāts, Birštonas džeza festivāla, kas ir populārākais džeza festivāls Baltijā, Grand Prix ieguvējs (2010). Saksofonists ir viens no talantīgākajiem un aktīvākajiem lietuviešu džeza mūziķiem, kurš piedalās arī dažādos cita žanra projektos.

Festivālu “Škiuņa džezs” rīko Lūznavas muižas komanda un festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs, festivāla norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma, kuru administrē Latgales reģiona attīstības aģentūra un finansē AS “Latvijas valsts meži”.

Foto: Dagnija Bernāne