Izstāde "es par tymsu nabāduoju"

Lūznavas muižas Kulturys škiunī apskatāma J. Soikāna Ludzas mākslas skolas īstenotā projekta “es par tymsu nabāduoju” dalībnieku vairāk nekā 95 keramikas darbu izstāde.

Projekta “es par tymsu nabāduoju” mērķis ir ar Latgales podniecības pamatmateriāla – māla – starpniecību apvienot kopīgā, radošā un izglītojošā procesā pusaudžus un pieaugušos, aicinot jauniešus apsvērt domu turpmāk apgūt podnieka vai keramiķa profesiju. Projektā kopumā piedalās ap 60 dalībniekiem no dažādām Latgales mācību iestādēm.

Projekta izstādē, kas reizē ir gaismas sargāšanas un vēsturiskās atmiņas godināšanas aicinājums, skatāmi vairāk nekā 95 keramikas darbi, kuru autori ir dažādām Latgales reģiona pašvaldībām – Viļānu Mūzikas un mākslas skolas, Balvu Mākslas skolas, Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas, Špoģu Mūzikas un mākslas skolas, Krāslavas novada Mūzikas un mākslas skolas, Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas, Zilupes Mūzikas un mākslas skolas, Rēznas pamatskolas, Maltas vidusskolas, Maltas bērnu un jauniešu centra, Nautrēnu vidusskolas, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Rēznas pamatskolas, J.Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles, J. Soikāna Ludzas mākslas skolas, kā arī keramiķi: Ēriks Kudlis, Una Gura, Raivo Andersons, Maija Gailuma, Valdis un Olga Pauliņi, Talita Romančuka.

Foto: Inga Stikute