Nebijis gadījums

No 17. septembra līdz 21. oktobrim Lūznavas muižā skatāma Igo un Esmeraldas Purvišķes izstāde, kas abus māksliniekus vieno tieši nebijuša gadījuma stāstā. Izstādē apskatāmi Igo radītie grafikas darbi kologrāfijas tehnikā, kā arī koka grebumi un jaunās "Igo. Akcents Personībai" kolekcijas trauki, bet Esmeralda Purvišķe, kura ir dizainere ar keramiķa izglītību un savus darbus veido porcelāna liešanas un virpošanas tehnikā, izstādē piedalās ar porcelāna trauku kolekciju, kas radīta, iedvesmojoties no latviešu etnogrāfiskajām trauku formām. Sadarbībā ar grafisko dizaineri Zaharu Ze trauku kolekcijai ir izveidota arī grafiska zīmējumu valoda.

Igo (Rodrigo Fomins) ir Liepājā dzimis latviešu dziedātājs. Par vienu no populārākajiem Latvijas mūziķiem Igo kļuva 80. gados, kad dziedāja grupās “Līvi”, “Remix” un “Liepājas Kvartets”. Mūziķis sadarbojies ar Latvijas ievērojamākajiem komponistiem - Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Zigmaru Liepiņu un citiem. Pēc Grand Prix iegūšanas PSRS jauno dziedātāju konkursā "Jūrmala 86", 1990. gadu sākumā Igo uzsāka veiksmīgu solo karjeru. Daudziem atmiņā Igo palicis kā Lāčplēša lomas atveidotājs Māras Zālītes un Zigmara Liepiņa rokoperā "Lāčplēsis" un Kvazimodo Zigmara Liepiņā rokoperā “Parīzes Dievmātes katedrāle”. Ierakstījis vairākus desmitus veiksmīgu solo albumu, piedalījies  gan televīzijas, gan radio raidījumos, laidis klajā pats savus dzejoļu krājumus, veidojis konceptuālas koncertprogrammas, jau daudzus gadus organizē kultūras sarīkojumus, talkas un labdarības koncertus Jūrkalnē, Kuldīgā un citviet. Tagad pazīstamais mūziķis savu radošo darbību paplašinājis pievēršoties vizuālajai mākslai.

Esmeralda Purvišķe ir dizainere ar keramiķa izglītību (Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts bakalaura grāds Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina apakšnozarē un maģistra grāds Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Keramikas apakšnozarē), kura savus darbus veido porcelāna liešanas un virpošanas tehnikā. Mīlestība uz formveidi ir aizsākusies jau agrā bērnībā, tā vienmēr ir bijusi kā spēle, kā patīkama nodarbe, vēlāk kļūstot par izteiksmes veidu un meditāciju, bez kuras grūti sevi iedomāties. Viņas darbu iedvesmas avots ir Daba, tās pilnība, formu daudzveidība, spēja pielāgoties, mainīties un pārtapt. Esmeralda ir zīmola “ESSE Ceramics” dibinātāja, autore un produktu dizainere, bet šogad māksliniece izveidojusi keramikas darbnīcu/studiju “Krasta keramika” Rīgā, kur šobrīd tiek izstrādāti pašas veidotie keramikas projekti.