KULTURYS ŠKIUŅS atklāšana

21. aprīlī tika atklāts Lūznavas muižas kompleksā atjaunotais šķūnis, iegūstot "Kulturys škiuņs" nosaukumu un kļūstot par jaunu vietu dažādiem kultūras notikumiem. Šķūņa atklāšanā koncertēja ģitārists Matīss Čudars un grupa no Austrālijas "Kaurna Cronin Band".

Lūznavas muižas apbūves teritorijā esošais šķūnis tika izbūvēts periodā no 1905. līdz 1911. gadam, sākotnēji celts kā malkas šķūni, tā konstrukcija veidota no koka uz betona pamatiem. Šķūņa platība ir 204,4 m2, apbūves laukums 210,8 m2, līdz atjaunošanas darbu uzsākšanai kalpoja kā noliktava un dažādu nevajadzīgu lietu glabātuve. Šķūņa tehniskais stāvoklis bija diezgan slikts, taču vizuāli tas samērā labi iederējās muižas apbūvē.

Šķūna atjaunošanas projekts tika īstenots Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu atbalsta programmā. Attiecināmā sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas rīcība 2.1. Saglabāts un popularizēts kultūrvēstures, dabas mantojums, uzlabota sabiedriskā infrastruktūra – projekts”Lūznavas muižas kompleksa ēku revitalizācija” Nr.16-01-AL15-A0192201-000007.

Foto: Ritvars Pujāts