Iepazīsti augus Latgalē

Lūznavas muiža atrodas Latgales centrā, krustcelēs. Mūs priecē, ka pie mums iegriežas apmeklētāji, kas brauc no pārnovadiem iepazīt Latgali un latgalisko. Tāpēc mēs esam gandarīti, ka mūsu augu kolekcijā ir ne tikai svešzemju augi, bet arī tie, kas sastopami Latgales pļavās. Tāpēc, veidojot šo sadaļu, mēs ar prieku sadarbojāmies ar latgaliskā kultūras mantojuma kopējiem - Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv 

Augu nosaukumi latgaliešu valodā – batviņs, babaunīks, cybuļs, ciebreņš, besa kūks, kukuzs, žyužaine, agrysta, cuolineica, kuodeila, peliejums, duobuleņš – var klausītāju ievest īstā maldināšanā! Kas tas par augu - besa kūks? Vai tas ir saistīts ar pašu nelabo (bess) un kūkām?

Arī Latgalē ir savas zāļu sievas un augu zinātājas, un viena no tām - Maruta Latkovska ir apkopojusi savas un tautas zināšanas, veidojot izdevumu "Augu vārdnīca" (“Augu vuordineica”), kuru izdošanai gatavo latgaliešu kultūras kustība "Volūda". Māksliniece Līga Romančuka īpaši šim izdevumam sagatavojusi ilustrācijas. 

izalaseiti nu tūpūšuo izdavuma “Augu vuordineica” (izdeviejs latgalīšu kulturys kusteiba “Volūda”), kuram augu sarokstu sasatatejuse Maruta Latkovska (interveju ar jū var puorskaiteit ITE), bet augus sazeimuojuse muokslineica Līga Romančuka.

Augu tests lakuga.lv lapā - klikšķini un pārbaudi sevi!

Kuri ir enerģētiski stiprākie Latgales pļavu augi?

Latgaliešu Kultūras ziņu portāla LAKUGA.LV autore Sandra Ūdre ir veikusi aizraujošu pētījumu par ziemeļu spēka vībotnīti, pelašķi un āboliņu.

LASI TE

Kā sauc latgaliski populārus istabas augus

Un vēl viens Kultūras ziņu portāla LAKUGA.LV raksts, ar kuru vēlamies padalīties ir populārāko istabas augu nosaukumu apskats latgaliešu valodā. 

LASI TE

Šī materiāls ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tā saturu pilnībā atbild Lūznavas muiža un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.