Koncertizrāde ANNAS TANTES PIRUETES

Koncertizrāde ANNAS TANTES PIRUETES ir starpžanru iestudējums, kas savij kopā latviešu skatuves deju, tradicionālo dziedāšanu un teātri. Koncertuzveduma ANNAS TANTES PIRUETES tēma pievērš uzmanību īpašai latviešu identitātes tradīcijai – KAPUSVĒTKIEM, kur satiekas radinieki, tiek godināti mūsu senči, proti, uzturētas senču tradīcijas, pārmantotas zināšanas, pieņemta nāve un vienlaikus svinēta dzīve.
Šis stāsts noris tradicionālos kapu svētkos. Tomēr pie Annas tantes kapa notiekošais negaidīti top gluži neikdienišķs.
Pa ceļam uz savu radu kopiņām pie pirms gada mirušās Annas tantes kapa sanāk kopā gan viņu pazinušie, gan vien nostāstus dzirdējušie.
Nāk gaismā, ka ikvienā ciema iedzīvotājā dažādos laikos Annas tante ir spējusi iedvest īpašu dzīvošanas prieku un pārliecību. Viņa katrā ir spējusi saskatīt kādu īpašu talantu un veicinājusi to. Ikvienu šādu sasniegumu Annas tante ir saukusi tik ļoti uzmundrinošajā vārdā – piruete. “Tā ir tava piruete! Tu vari! Tikai notici sev un dari!”
Ikviens atnākušais šai vakarā vēlas šo savu pirueti nodemonstrēt – izvēršas pat sacensība: te skan dziesmas, tiek iegriezts dancis un skaitītas vārsmas. Visi šeit ir Annas tantes bērni – tas ir īpašs ļaužu kopums, kuri allaž saka: “Jā!”
Horeogrāfi: Lilija Lipora, Ilmārs Dreļs, Reinis Rešetins
Režisore: Lilija Lipora
Dramaturgs: Lauris Gundars
Scenogrāfe: Marija Rozīte-Vītola
Kostīmu māksliniece: Sanita Pūciņa
Gaismu mākslinieks: Armands Kupčs
Komponists un tautas mūzikas aranžētājs: Edgars Lipors
Skaņu operators: Tālis Timrots
Izpildītāji: Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma jauniešu deju kolektīvs “Dārdari”, danču mūzikas grupa “Dārdaru muzikanti” (Dzintars Lipors, Miks Vilnis, Ralfs Siliņš, Loreta Gadžiramazanova), aktieri Edgars Lipors, Dzintars Lipors, mūziķi Jānis Sausnītis, Baiba Ērgle, Arta Lipora vai Dārta Drava
Producents: dejas atbalsta fonds “Zvaigžņu AkA”
Koncertuzvedums ieguvis divas balvas “Dejas balva 2023–2024” kategorijās “Skatuviskās tautas dejas iestudējums vai notikums” un “Skatuviskās tautas dejas horeogrāfe/-s”.
Paldies visai radošajai komandai par tik piesātinātu un skaistu dejas, dziesmas stāstu 31. maija vakarā!


Foto un video: Diāna Stepiņa