Džeza mūzikas notikumus Lūznavā būs aicināts izdzīvot ikviens interesents. Festivālu iesāks džeza mūziķu sadarbība meistarklasēs, kuru rezultātu varēs baudīt ik vakara džema sesijās, bet 25., 27. un 28. augustā notiks vairāki publiskie koncerti. Festivāla “Škiuņa džezs” publisko pasākumu programma:

Trešdiena, 25. augusts

 • 20.00 Trio Lipskis/Justs/Arbidāns. TAIDS DŽEZS. Festivāla atklāšanas koncerts  4,00 €

Džeza trio “Lipskis/Justs/Arbidāns” dalībnieki – sitaminstrumentālists Jurģis Lipskis, basģitārists Ralfs Arbidāns un ģitārists Kristians Justs – satikušies mācībās Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas Džeza mūzikas nodaļā. Pērnā gada beigās izdotajā albumā "Taids džezs" mūziķi ieskaņojuši gan populāras gan mazāk zināmas latgaliešu tautasdziesmas, šopavasar skaņdarbs “Oki, nalej, leiteņ” tika iekļauts izlasē “Jazz in Latvia 2021” un prezentēts Latvijas digitālajā stendā lielākajā Eiropas džezam veltītajā gadatirgū "jazzahead!", kas ik aprīli notiek Brēmenē, Vācijā. Festivāla atklāšanas koncertā trio pievienosies džeza pianists Edgars Cīrulis un saksofonists Raimonds Petrovskis.

 • 21.00 Festivāla džema vakars, ieeja bezmaksas
Festivāla pasniedzēju un meistarklašu studentu ik vakara džema sesijas. “Škiuņa džezs” meistarklases 2021. gada festivālā pasniegs Jaan Jaanson (EE, džeza ģitāra), Ara Yaralyan (EE, kontrabass), Vita Rusaityte (LT, vokāls), Artis Orubs (LV, sitaminstrumenti), Kestutis Vaiginis (saksofons un citi pūšamie instrumenti), Claudens Louis (US, saksofons), Jose Romero (US, trompete), Elijah Gee (US, taustiņinstrumenti), Chris Patsis (US, basģitāra), Jephthe Jean-Charles (US, sitaminstrumenti), bet piedalīsies 35 jauni un jau pieredzējuši mūziķi no visām Baltijas valstīm.

Ceturtdiena, 26. augusts

 • 20.00 Festivāla džema vakars, ieeja bezmaksas
Festivāla pasniedzēju un meistarklašu studentu ik vakara džema sesijas. “Škiuņa džezs” meistarklases 2021. gada festivālā pasniegs Jaan Jaanson (EE, džeza ģitāra), Ara Yaralyan (EE, kontrabass), Vita Rusaityte (LT, vokāls), Artis Orubs (LV, sitaminstrumenti), Kestutis Vaiginis (saksofons un citi pūšamie instrumenti), Claudens Louis (US, saksofons), Jose Romero (US, trompete), Elijah Gee (US, taustiņinstrumenti), Chris Patsis (US, basģitāra), Jephthe Jean-Charles (US, sitaminstrumenti), bet piedalīsies ap 30 jauni un jau pieredzējuši mūziķi no visām Baltijas valstīm.

Piektdiena, 27. augusts

 • 18.00 David Chevallier Trio (FR). Folkdžeza programma 4,00 €


Davids Ševaljē (David Chevallier) ilgus gadus ir bijis viens no izcilākajiem Francijas radošā džeza skatuves darbiniekiem. 2013. gadā kopā ar kontrabasistu Sebastjanu Buaso (Sébastien Boisseau) un sitaminstrumentālistu Kristofu Lavergni (Christophe Lavergne) radītais trio pēdējos gados ir kļuvis par viņa darbības stūrakmeni. Apvienības skanējums savulaik sākās ar elektriskās ģitāras standartu ierakstu albumā “Standarts&Avatars”, bet 2016. gadā līdz ar otro albumu “Second Life” Ševaljē elektrisko ģitāru iemainīja pret 6 un 12 stīgu akustiskajām ģitārām un bandžo, radot unikālu trio skanējumu, pašiem savu folk-džezu.  
 • 19.30  Rūta Dūduma-Ķirse un Laura Amantova džeza kvartets (LV). KATRAM SAVA TAUTASDZIESMA  4,00 €
Laura Amantova džeza kvartets (Lauris Amantovs – trombons, Viktors Ritovs – taustiņinstrumenti, Andris Grunte – kontrabass, Artis Orubs – sitaminstrumenti) un dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse koncertprogrammā "Katram sava tautasdziesma", kurai latviešu tautasdziesmu aranžējumus veidojuši Lauris Amantovs un Viktors Ritovs. Šī gada martā izdotā albuma anotācijā mūziķis un džeza vēsturnieks Indriķis Veitners raksta: "Laura Amantova un Viktora Ritova kopīgi veidoto projektu raksturo tieši dziļa cieņa un respekts pret mūsu nozīmīgāko kultūras mantojumu, vienlaicīgi saglabājot uzticību labākajām džeza mūzikas tradīcijām. Trāpīgie, interesantie un oriģinālie latviešu tautas dziesmu aranžējumi savienojumā ar augsti profesionālu džeza mūziku Laura Amantova kvarteta un Rūtas Dūdumas-Ķirses balss sniegumā ir galvenās kvalitātes, kas dzirdamas šajā albumā."
 • 21.00 The Ciel Experience (US)  4,00 €

"CieL Experience" savā izpildījumā apvieno R&B, svinga, hip-hop un tradicionālās Haiti mūzikas stilus, kas sakņojas amerikāņu džeza tradīciju harmonijās un improvizācijā. Saksofonists un grupas līderis Claudens F. Louis ar neizsīkstošu interesi un entuziasmu pēta šo žanru bezgalīgās iespējas, iepazīstinot savu plašo klausītāju loku ar jaunām kompozīcijām un aranžijām. Katrs skaņdarbs ir kā paša Klaudensa dvēseles lidojums plašumā. Lai kāda būtu katra muzikālā gaume, lai ko mēs katrs ikdienā klausītos, var droši teikt, ka "CieL Experience" sniegtais muzikālais baudījums atbalsosies krietni ilgāk par pēdējo tā izpildīto noti - tieši par to Lūznavā pārliecinājāmies 2019. gada vasarā, kad "CieL Experience" viesojās Lūznavas muižas Mākslas piknikā. 

 • 22.00 Festivāla džema vakars, ieeja bezmaksas
Festivāla pasniedzēju un meistarklašu studentu ik vakara džema sesijas. “Škiuņa džezs” meistarklases 2021. gada festivālā pasniegs Jaan Jaanson (EE, džeza ģitāra), Ara Yaralyan (EE, kontrabass), Vita Rusaityte (LT, vokāls), Artis Orubs (LV, sitaminstrumenti), Kestutis Vaiginis (saksofons un citi pūšamie instrumenti), Claudens Louis (US, saksofons), Jose Romero (US, trompete), Elijah Gee (US, taustiņinstrumenti), Chris Patsis (US, basģitāra), Jephthe Jean-Charles (US, sitaminstrumenti), bet piedalīsies ap 30 jauni un jau pieredzējuši mūziķi no visām Baltijas valstīm.

Sestdiena, 28. augusts

 • 14.00 Festivāla meistarklašu ansambļu koncerts 4,00 €
Festivāla meistarklašu ansambļu koncerts. “Škiuņa džezs” meistarklases 2021. gada festivālā pasniegs Jaan Jaanson (EE, džeza ģitāra), Ara Yaralyan (EE, kontrabass), Vita Rusaityte (LT, vokāls), Artis Orubs (LV, sitaminstrumenti), Kestutis Vaiginis (saksofons un citi pūšamie instrumenti), Claudens Louis (US, saksofons), Jose Romero (US, trompete), Elijah Gee (US, taustiņinstrumenti), Chris Patsis (US, basģitāra), Jephthe Jean-Charles (US, sitaminstrumenti), bet piedalīsies 35 jauni un jau pieredzējuši mūziķi no visām Baltijas valstīm.

 • 18.00 Kestutis Vaiginis Quartet (LT)  4,00 €

Kęstutis Vaiginis spēlē oriģinālkompozīcijas, kas ir mūsdienu džeza un akadēmiskās mūzikas savienojums. Viņa mūzikā ir spēcīga latīņu, bībopa, afro mūzikas stilu ietekme. Vaiginis ir saksofonists, kura spēli tieši vai netieši ir iedvesmojuši Veins Šorters, Džons Koltrāns, Džo Hendersons, Faroahs Sanderss, Branfords Marsaliss, Deivids Sančess un citi. Vaiginis ir vairāku nacionālu un starptautisku konkursu laureāts, Birštonas džeza festivāla, kas ir populārākais džeza festivāls Baltijā, Grand Prix ieguvējs (2010). Saksofonists ir viens no talantīgākajiem un aktīvākajiem lietuviešu džeza mūziķiem, kurš piedalās arī dažādos cita žanra projektos.

 • 19.30 Shabat Quartet (EE)  4,00 €

Apvienība “Shabat Quartet” radusies Igaunijā, bet līdzās saviem oriģinālskaņdarbiem spēlē armēņu un ebreju folkmūzikas aranžijas. Kvarteta nosaukuma pirmais vārds “shabat” gan armēņu, gan ebreju valodā nozīmē “sestdiena”. “Shabat Quartet” mūziku raksturo aizraujošs ritms, džeza harmonijas, aizkustinoši skaistas melodijas un improvizācija. Apvienības īpašo skanējumu rada Armēnijā dzimušā kontrabasista Ara Yaralayn, sitaminstrumentālistes Aleksandras Kremenetski un džeza ģitārista Jaan Jaanson saspēles džeza-trio piegājiens, ko papildina arī no Armēnijas nākošās Margaritas Voskanyan meistarīgā stabuļu un citu pūšaminstrumentu spēle. 
 • 21.00–22.00 Festivāla noslēguma koncerts. Rēzeknes bigbends un solisti, 4,00 €

Festivāla noslēguma koncertā Rēzeknes bigbenda un solistu-festivāla meistarklašu pasniedzēju kopīga koncertprogramma. Rēzeknes bigbends ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” (dibināts 1991. gadā) mūziķu vienība. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs – trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs. Kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība GORS. Rēzeknes bigbends piedāvā koncertprogrammas ar latviešu un ārvalstu komponistu estrādes un džeza mūzikas kompozīcijām, piesaistot dažādus Latvijā populārus solistus. Festivāla noslēguma koncerta solisti: Vita Rusaityte (LT), Artis Orubs (LV), Kestutis Vaiginis (LT), Jaan Janson (EE) un Ara Yaralyan (EE).

Biļešu cenas:

 • Festivāla džema vakaros ieeja bezmaksas;
 • Katra atsevišķā koncerta biļete 4,00;
 • Festivāla vienas dienas biļete (27. vai 28.08.)  8,00 €;
 • Festivāla divu dienu (27.–28.08.) ieejas biļete 15,00 €.