PASTĀVĪGĀ MULTIMEDIĀLĀ EKSPOZĪCIJA. Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām

Uzzināt, kā top tilti, pašiem iejusties tiltu būvnieku lomā, izzināt dzelzceļa tiltu inženiera Staņislava Kerbedza stāstu un papildināt zināšanas inženierzinībās. Multimediālās ekspozīcijas iedvesma ir 19. gadsimta inženierbūvju projektētājs Staņislavs Kerbedzs (1810–1899), kurš bija arī Lūznavas muižas zemes saimnieks un kura meita uzcēla Lūznavas muižu. Interaktīvā izstāde izvietota muižas cokolstāva trīs telpās un piedāvā vairākas izzinošas aktivitātes dažāda vecuma apmeklētājiem:
 • Slavas zālē var iepazīties ar inženiera Staņislava Kerbedza sasniegumiem, sekojot viņa profesionālajām gaitām cauri gadu desmitiem mirkļos, kad saņemti apbalvojumi. Interaktīvajā ekrānā var ceļot pa Eiropas karti un iepazīt Kerbedza inženiertehniskās būves.
 • Hologrammas telpa ir vieta, kur 360 grādu ainavā var redzēt dažādus objektus un tēlus, kas saistīti ar Lūznavu un inženierbūvēm.
 • Klases telpā, gluži kā neparastā fizikas vai vēstures mācību stundā, apmeklētāji var iepazīties gan ar tiltu, tuneļu un dzelzceļa būvēšanas aizsākumiem, gan ar fizikas likumiem, kas ietekmē būvniecību, gan ar grūtībām, ko nācās pārvarēt inženieriem. Klases telpā ikviens interesents arī aicināts pārbaudīt savu atjautību inženiertehniskajās jomās, kā arī prasmes tiltu un citu konstrukciju veidošanā.

Ekspozīciju kā inženierzinību stundu jaunā izglītības satura apguvē īpaši labi var izmantot 7. klašu audzēkņi. Speciāli veidotajā interaktīvajā klases telpā skolēni varēs uzzināt atbildes uz jautājumiem par to, kādēļ ir vajadzīgi tilti, ko tilts dara, kādas ir tilta funkcijas, kādi ir tiltu veidi, no kā sastāv tilti un daudziem citiem jautājumiem.

Iepazīties ar ekspozīciju var gan patstāvīgi individuālu apmeklējumu laikā, gan gida vadītās ekskursijās, gan arī īpaši veidotajā izglītojošajā programmā. Piedāvājums būs interesants ne tikai inženierzinību skolēniem mācību procesa laikā, bet arī kopā ar ģimeni vai draugu lokā. Vienlaicīgi nodarbība klases telpā var notikt līdz 12 cilvēku lielām grupām. Ja grupa ir lielāka, Lūznavas muiža varēs vienlaicīgi piedāvāt divas dažādas nodarbības: kamēr viena grupas daļa kļūs par tiltu inženieriem Staņislava Kerbedza klasē, otra tikmēr varēs iepazīt, piemēram, muižas dabas norišu vēstnieka sikspārņa Mūža stāstu.

Kā varētu notikt stunda un ko var izzināt par tiltiem jaunajā ekspozīcijas klases telpā? Ieskats no izstādes “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām” atklāšanas pasākuma TE

 

Individuāli

Patstāvīgās multimediālās ekspozīcijas “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām” individuāls apmeklējums:
 • pieaugušajiem 2,00 €
 • skolēniem (7 līdz 18 gadu vecumā), studentiem un pensionāriem 1,50 €
 • ģimenes biļete (2 pieaugušie un bērni vecumā no 7 līdz 14 gadiem) 4,00 €
 • bezmaksas muižas apmeklējums:
 • pirmsskolas vecuma bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot),
 • grupas pavadoņiem (maks. 2 personas, ja grupā ir vismaz 20 cilvēki),
 • personām ar invaliditāti, bāreņiem, bez vecāku gādības palikušiem bērniem, dienas aprūpes centra, krīzes centra un internātskolas audzēkņiem, kā arī psihosociālās rehabilitācijas centra audzēkņiem un tos pavadošām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu),
 • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo muižas norises,
 • draudzes locekļiem dievkalpojumu dienā.

Grupām

Patstāvīgā multimediālā ekspozīcija “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām” gida–stāstnieka pavadībā*:           

 • gida pakalpojumi latviski vai latgaliski 16,00 € plus ieejas biļete katram apmeklētājām 2,00 € (pieaugušajiem) vai 1,50 € skolēniem (vecumā no 7 līdz 18 gadiem), studentiem un pensionāriem;
 • gida pakalpojumi angliski, krieviski vai vāciski 25,00 €, plus ieejas biļete katram apmeklētājam 2,00 € (pieaugušajiem) vai 1,50 € skolēniem (vecumā no 7 līdz 18 gadiem), studentiem un pensionāriem;
 • ir iekļauta programmā "Latvijas skolas soma".

* ekskursijas ilgums 1–1,5 h, grupā ne vairāk kā 40 personas.

 
Ekskursijas pieteikšana, zvanot +371 28686863, +371 63161616 vai rakstot tic@rezeknesnovads.lv