Vasaras noslēgumā, no 25. līdz 28. augustam, Rēzeknes novada Lūznavas muižā atkal skanēs džeza mūzika – trešo reizi iecerēta Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs” norise, iezīmējot to kā stabilu tradīciju Latgales kultūras notikumu gada kalendārā. Lai arī pandēmijas dēļ pastāvošie ierobežojumi arī šogad ievieš zināmas izmaiņas festivāla norisē, taču tā rīkotāju komanda sagatavojusi daudzveidīgu programmu ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV un Francijas mūziķu piedalīšanos, cerot, ka vasaras beigās būs iespēja visus notikumus piedzīvot klātienē. 

Šī gada festivāla programmā piedalīsies ne vien Baltijas valstu, bet arī ASV un Francijas džeza mūziķu un grupu sagatavotas koncertprogrammas. 25. augustā festivālu atklās Latgales jaunie džeza mūziķi, kas ir izauguši līdz ar festivālu – Trio Lipskis/Justs/Arbidāns. Pērnā gada beigās izdots apvienības debijas mini-albums “Taids džezs”, bet šopavasar skaņdarbs “Oki, nalej, leiteņ” tika iekļauts izlasē “Jazz in Latvia 2021”. 27. augustā festivāla programmā viesu dienu – ar franču folkdžeza programmu Baltijas džeza festivālā “Škiuņa džezs” viesosies “David Chevallier Trio” no Francijas, prezentējot šī gada martā izdotā albuma “Katram sava tautasdziesma” programmu, skanēs Laura Amantova kvarteta un Rūtas Dūdumas-Ķirses kopprojekts, bet “The Ciel Experience” no ASV skanējumā savīsies amerikāņu džeza tradīciju harmonijās un improvizācijā sakņotie R&B, svinga, hip-hop un tradicionālās Haiti mūzikas stili. Sestdien, 28. augustā, dienas programmā varēs dzirdēt festivāla meistarklašu ansambļu sniegumu, bet vakarā modernais un akadēmiskais džezs saplūdīs lietuviešu “Kęstutis Vaiginis Quartet” izpildījumā, kā arī igauņu un armēņu mūziķu apvienība “Shabat Quartet”, kuru repertuārā līdzās oriģināldarbiem ir armēņu un ebreju folkmūzikas aranžijas. Par festivāla noslēguma programmu jau tradicionāli parūpēsies Rēzeknes bigbends, kuram pievienosies festivāla meistarklašu vadītāji – džeza dziedātāja Vita Rusaityte (LT), sitaminstrumentālists Artis Orubs (LV), saksofonists Kęstutis Vaiginis (LT), džeza ģitārists Jaan Janson (EE) un kontrabasists Ara Yaralyan (EE). Neiztrūkstoša festivāla sastāvdaļa būs arī ik vakara festivāla džema sesijas, kurās kopīgi muzicē gan meistarklašu dalībnieki, gan pasniedzēji. Koncertu biļetes no 1. jūnija būs nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā, vietu skaits koncertos būs ierobežots, bet džema sesijas apmeklētājiem ir bezmaksas.

Festivāla mērķis palicis nemainīgs – veicināt interesi par džeza mūziku, rosināt topošo un esošo džeza mūziķu sadarbību, kā arī turpināt izdzīvot džeza mūzikas prieku Latgalē, tādēļ līdz 25. jūnijam džeza mūzikas interesenti – mūzikas skolu un augstskolu studenti, topošie mūziķi un citi džeza entuziasti – aicināti pieteikties festivāla meistarklasēs, kurās varēs pilnveidot profesionālo pieredzi pie pasniedzējiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un ASV – kontrabasa, džeza ģitāras, basģitāras, saksofona un citu pūšamo instrumentu, taustiņinstrumentu spēlē un vokālā. Tāpat visās meistarklasēs varēs gūt improvizācijas un ansambļa saspēles prasmes. Meistarklasēm aicināti pieteikties arī topošie mūziķi, kuri spēlē citus instrumentus, lai papildinātu savas zināšanas un mācītos saspēli un improvizāciju ansambļos. Lai piedalītos festivāla meistarklasēs, lūgums līdz 25.06.2021. aizpildīt pieteikuma anketu, kas atrodama Lūznavas muižas mājaslapā te: https://ej.uz/skiunadzezs. Interesenti meistarklasēs var piedalīties gan aktīvu dalībnieku, gan brīvklausītāju statusā. Dalībnieku skaits meistarklasēs ir ierobežots, tādēļ paredzama dalībnieku atlase.

Ideja par džeza festivālu Lūznavas muižā sākās 2018. gada septembrī, kad Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā tika izveidota Džeza mūzikas nodaļa, kuras vadību uzņēmās džeza mūziķis, komponists Toms Lipskis. Viņam, sākot darbu Latgalē, radās doma par džeza festivāla veidošanu Lūznavā, tā uzņemoties arī topošā festivāla māksliniecisko vadību. 2018. gada vasaras noslēgumā Lūznavas “Kulturys škiunī” divās koncertprogrammās izskanēja džeza festivāla ieskaņu koncerts, iezīmējot festivāla laiku un vietu. Diemžēl rudenī Toms pāragri devās mūžībā, bet, godinot iesākto darbu un veltot festivālu viņa piemiņai, ar devīzi “Turpinājums!” 2019. gada augustā Lūznavas muižā notika pirmais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”. Festivāla idejas un aizsākumu degsmi turpina un jau trešo gadu kopā ar Lūznavas muižas komandu uztur festivāla mākslinieciskais vadītājs, trombonists, aktīvs un pieredzējis džeza mūziķis Lauris Amantovs. “Škiuņa džezs” arī šogad būs turpinājums iesāktajām idejām, turpinājums džeza mūzikai Latgalē, turpinājums pieredzējušo džeza mūziķu zināšanu nodošanai jaunajiem.

Trešdiena, 25. augusts

 • 20.00 Trio Lipskis/Justs/Arbidāns. TAIDS DŽEZS. Festivāla atklāšanas koncerts (biļete 4,00 €)
 • 21.00 Festivāla džema vakars (ieeja bezmaksas)

Ceturtdiena, 26. augusts

 • 20.00 Festivāla džema vakars (ieeja bezmaksas)

Piektdiena, 27. augusts

 • 18.00 David Chevallier Trio (FR). Folkdžeza programma (biļete 4,00 €)
 • 19.30 Rūta Dūduma-Ķirse un Laura Amantova džeza kvartets (LV). KATRAM SAVA TAUTASDZIESMA (biļete 4,00 €) 
 • 21.00 The Ciel Experience (US) (biļete 4,00 €)
 • 22.00 Festivāla džema vakars (ieeja bezmaksas)

Sestdiena, 28. augusts

 • 14.00 Festivāla meistarklašu ansambļu koncerts (biļete 4,00 €)
 • 18.00 Kestutis Vaiginis Quartet (LT) (biļete 4,00 €)
 • 19.30 Shabat Quartet (EE) (biļete 4,00 €)
 • 21.00 Rēzeknes bigbends un solisti Vita Rusaityte (LT), Artis Orubs (LV), Kestutis Vaiginis (LT), Jaan Janson (EE) un Ara Yaralyan (EE). Festivāla noslēguma koncerts (biļete 4,00 €)

Biļešu cenas:

 • Festivāla džema vakaros ieeja bezmaksas
 • Katra koncerta biļete 4,00 €
 • Festivāla vienas dienas biļete (27. vai 28.08.)  8,00 €
 • Festivāla divu dienu (27.–28.08.) ieejas biļete 15,00 €

Festivālu “Škiuņa džezs” rīko Lūznavas muižas komanda un festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs, festivāla norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, ASV vēstniecība Latvijā un Francijas Institūts Latvijā.


FESTIVĀLA PROGRAMMA

FESTIVĀLA PROGRAMMA DALĪBNIEKIEM

DALĪBNIEKU PIETEIKŠANĀS ANKETA