Svētdien, 18. jūlijā, Lūznavas muižas kompleksā atkal notiks satikšanās garšu un mākslu festivālā “Mākslas pikniks”, kuram gan šogad, turpinot ievērot ierobežojumus, paredzēta mini versija. Pirms pandēmijas laikā festivāls bija krāšņākais un lielākais vasaras notikums Lūznavā, pērn transformējās par pikniku vasaras notikumu un satikšanos vairākos koncertos, bet šogad atkal tiks svinēta viena skaista vasaras svētdiena. Pasākumā iecerēta “Astro’n’out” un “Rihards Lībietis Orchestra” uzstāšanās, laikmetīgās dejas performance, sajūtu dārza vīzijas ieskicēšana, vairākas izstādes, kā arī cepļa izņemšana un, protams, piknika baudīšana.


Mini “Mākslas pikniks” Lūznavas muižas kompleksā sāksies plkst. 15.00 un turpināsies līdz vakara 20.30. Pasākuma laikā vecajā stadionā, kur savulaik piedzīvots arī Dabas koncertzāles notikums, paredzēts atklāt un pirmo reizi iepazīstināt ar te topošā kopienas dārza – Sajūtu dārza – vīziju, piknika atmosfēru muižas parkā, ieskicējot 20. gadsimta sākuma piknikus, palīdzēs radīt kadriļu deju grupas dejotāji, neiztrūkstoša pasākuma daļa būs arī laikmetīgās dejas performance, par kuru šogad parūpēsies dejotāja Lilija Lipora. Pasākuma apmeklētāji varēs iesaistīties projekta “Mūzu meklējot” jauniešu radošajās iniciatīvās, radot sapņu ķērājus, sikspārņu piespraudes, grāmatzīmes un citas lietas. Par piknika tradīciju kļuvusi arī cepļa izņemšana, kurā rosās podnieki Staņislavs Viļums, Ilmārs Vecelis un Viola Anna Bīriņa, kā arī Latgales mākslinieču apvienības V.I.V.A. mākslas noskaņu bagātinošas plenērs. Šī gada “Mākslas piknikā” muiža apmeklētājiem piedāvās vairākas izstādes: vienas dienas izstāde, filma un stāstījums par mākslinieku Vladislavu Pauru, Artas Jomas fotoizstāde “Mežsss”, gleznu izstāde “Impulss”, kuru veidojušas trīs jaunas mākslinieces no Latgales – Evita Skrebinska, Tatjana Višņakova un Inga Skrūzmane-Mičule, kā arī būs skatāma mākslinieces Gundegas Strautmanes izstāde “Kodifikāciju māksla”.

“Mākslas piknika” ideja jau no tā rašanās 2016. gadā ir iedzīvināt aktīvo mākslas sajūtu, savienojot dažādas jomas un disciplīnas, veicinot kopā radīšanu mākslā, vidē, uzņēmējdarbībā un citās nozarēs, tā visa centrā paturot cilvēku un viņa sajūtas. Piknika aicinājums ir atklāt un novērtēt skaisto, dažādo un interesanto sev apkārt, tādēļ uz pasākumu aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un citu prieku baudījumu. Doma par “Mākslas pikniku” Lūznavas “Mūzā” radusies, savienojot te mītošo Mūzu, iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru. Mākslas pikniks līdz šim guvis plašu atsaucību, pulcējot gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus no citām Latvijas vietām.

Ieejas biļetes uz mini “Mākslas pikniku” iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un internetā. Ieejas maksa pasākumā ir 10,00 €, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bezmaksas. “Mākslas pikniku” apmeklēt var, uzrādot Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu, kā arī apmeklētājiem, kuriem nav sertifikātu par pārslimošanu vai vakcināciju, 18. jūlijā no 14.30 turpat Lūznavā būs iespēja veikt Covid-19 bezmaksas testus “Bior” mobilajā laboratorijā (testam pirms tam lūgums pieteikties, zvanot 28686863).

Mini Mākslas piknika norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, ar Eiropas Solidaritātes korpusa finansējumu īstenotais projekts “Mūzu meklējot”, kā arī Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.–2020. gadam.


Mini Mākslas piknika 2021 programma:

 • 15.00–16.00 Pastaiga ar gidu, Sajūtu dārza vīzijas iepazīšana, jauniešu radošās iniciatīvas
 • 16.00–17.00 Kadriļu deju grupas 20. gadsimta sākuma piknika noskaņa
 • 16.00–17.30 Filma mākslinieka Vladislava Paura piemiņai, vienas dienas izstāde un prezentācija par mākslinieka daiļradi
 • 16.30–17.00 Cepļa izņemšana kopā ar podniekiem Staņislavu Viļumu, Ilmāru Veceli un Violu Annu Bīriņu
 • 17.00–17.20 Laikmetīgās dejas performance “Līdzās tev” (Lilija, Edgars un Dzintars Lipori)
 • 17.30 Rihards Lībietis Orchestra
 • 19.00 Astro’n’out

Visu pasākuma laiku:

 • Mākslinieču apvienības V.I.V.A. plenērs
 • Artas Jomas un Elīnas Bērziņas fotoizstāde “Mežsss”
 • Evita Skrebinskas, Tatjana Višņakovas un Inga Skrūzmanes-Mičules gleznu izstāde “Impulss”
 • Mākslinieces Gundegas Strautmanes darbu izstāde “Kodifikāciju māksla”
 • "Pērles" gardumi āra terasēs
 • "Mūsu Pankūkas" piedāvājums
 • Saldējuma kokteiļu bārs