2023. gada mākslu un garšu festivāls “Mākslas pikniks” Lūznavas muižas kompleksā 15. jūlijā sāksies plkst. 15.00 un turpināsies līdz vēlam vakaram (plānotais festivāla noslēguma laiks 21.00).

Piknika rīkotāji – Lūznavas muižas komanda – arī šogad sarūpējuši starptautisku mūzikas programmu. Festivālā uzstāsies gan ģitārists Reinis Jaunais un čelliste Erna Daugaviete, kuri nupat izdeva jaunu albumu “Vārdi”, kopīgā priekšnesumā ar pasauli apceļojušu ģitāristu un instrumentālās mūzikas komponistu no Lielbritānijas – Kreigu Sutonu, plašāk pazīstamu kā “The Flamenco Thief”, gan mūziķi no Itālijas, gan arī Latvijas mūzikas grupa “JUUK”, kas veido oriģinālmūziku, ietekmējoties no folkroka, drīmpopa, amerikāņu folkmūzikas un sakrālās mūzikas, vokālā grupa “Putni” ar koncertprogrammu “Sacried&Profane”, tāpat muzicēs Džeza TRIO, leijerkastnieks Gatis Grīnbergs un DJ Deila.

Kā ierasts festivālā “Mākslas pikniks” ikvienam apmeklētājam ir iespēja pašam radīt vai kļūt par mākslas piedzīvojuma daļu, piedaloties dažādās meistarklasēs, gaidāms arī laikmetīgais cirks “Sylvain” (Francija, Igaunija), lielo “Mārtiņa Burbuļu” šovs, iespēja trenēties loka šaušanā u. c. aktivitātes. Tradicionāli notiks arī Latgales mākslinieču apvienības V.I.V.A. plenērs.

Mākslu programmā varēs izbaudīt gan lietuviešu veidoto Čurļoņa 3D izrādi, gan teātra trupas “Kvadrifrons” izrādi jauniešiem “Marija un zibens” par mīlestību un cita veida patikšanām, gan dejas profesionāļu un entuziastu apvienības “Laukuu” laikmetīgās dejas izrādi-instalāciju “Horeogrāfiskā celtniecība”.

Līdzās mūzikas un mākslas programmai neiztrūkstoša festivāla daļa ir dažādu garšu sajūtu piedzīvošana, par ko parūpēsies vietējie uzņēmēji, piedāvājot dažādus labumus, tāpat arī piknika apmeklētājus aicinām ņemt līdzi savus piknika grozus, ko nesteidzīgi baudīt festivāla piknika zonas atmosfērā.

“Mākslas piknika” ideja jau no tā rašanās 2016. gadā ir iedzīvināt aktīvo mākslas sajūtu, savienojot dažādas jomas un disciplīnas, veicinot kopā radīšanu mākslā, vidē, uzņēmējdarbībā un citās nozarēs, tā visa centrā paturot cilvēku un viņa sajūtas. Piknika aicinājums ir atklāt un novērtēt skaisto, dažādo un interesanto sev apkārt, tādēļ uz pasākumu aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un citu prieku baudījumu. Doma par “Mākslas pikniku” Lūznavas “Mūzā” radusies, savienojot te mītošo Mūzu, iedvesmu un atjaunotās muižas mākslas izpausmēm piemēroto infrastruktūru. Mākslas pikniks līdz šim guvis plašu atsaucību, pulcējot gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus no citām Latvijas vietām.

Ieejas biļetes uz “Mākslas pikniku” iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un internetā. Ieejas maksa pasākumā: 5,00 €.

Mākslu un garšu festivāla “Mākslas pikniks” norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds un dejas profesionāļu un entuziastu biedrība “LAUKKU”. Muižas komanda kā allaž būs parūpējusies par nojumēm pasākuma baudīšanai jebkuros laikapstākļos, taču tāpat aicinām pasākuma apmeklētājus ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.