• LAV
  • ENG
  • DEU
  • LIT
  • LTG
MŪZA
  • Sākums
  • MŪZA
    • SAJŪTA
    • VĒSTURE
    • ARHITEKTŪRA
    • NOSTĀSTI
  • JAUNUMI
  • IESPĒJAS
    • EKSKURSIJAS UN AKTIVITĀTES
      • EKSKURSIJAS
      • KERBEDZA EKSPOZĪCIJA
      • LATVIJAS SKOLAS SOMA
      • IZZINOŠĀS NODARBĪBAS
      • VIDES IZZIŅAS SPĒLE
      • GRAFIKAS DARBNĪCA
      • BIŠU VASKADRĀNAS DARBNĪCA
      • SIETSPIEDES DARBNĪCA
      • AUDUMA MAISIŅU (augļu/dārzeņu) ŠŪŠANAS DARBNĪCA
      • PAPĪRA LIEŠANAS DARBNĪCA
      • LOKA ŠAUŠANA MĒRĶĪ VAI SPORTA AKTIVITĀTES
    • PARKS
    • SAJŪTU DĀRZS
      • AUGU KOLEKCIJA
      • DĀRZA SPĒLES
      • LABIRINTS
    • REZIDENCES
    • TELPAS PASĀKUMIEM
    • KAPELA
    • SUVENĪRI UN DĀVANAS
    • ĒDINĀŠANA
    • MŪZIĶIEM UN MĀKSLINIEKIEM
    • IZSTĀDES
  • Notikumi
    • PASĀKUMI
      • 2024
      • 2023
      • 2022
      • 2021
      • 2016–2020
    • IZSTĀDES
    • ŠKIUŅA DŽEZS
      • FESTIVĀLA PROGRAMMA
      • PIETEIKŠANĀS ANKETA
    • MĀKSLAS PIKNIKS
  • FOTO
    • FOTO
    • MUIŽA 360°
  • NODERĪGI
    • TIC
    • NAKTSMĪTNES MUIŽAS APKĀRTNĒ
    • IESAKĀM PIEDZĪVOT
    • ZOSNAS MUIŽA
  • PROJEKTI
    • CrafDi; ERASMUS+ MAZA MĒROGA PARTNERĪBAS
    • EcoSphere - JAUNIEŠU KOPIENU IESAISTE (CERV)
    • PIEAUGUŠO IZGLĪTĪBA; ERASMUS+ KULTŪRTILTS
    • PIEAUGUŠO IZGLTĪBA; ERASMUS+ LEARNIFY
    • SOCIĀLĀ UZŅĒMĒJDARBĪBA. JAUNAIS EIROPAS BAUHAUS
    • SAJŪTU PILNAS VERSTIS AUSTRUMLATVIJĀ
    • KULTŪRAS MANTOJUMS - PAMATS EIROPAS NĀKOTNEI
    • SEKOJOT INŽENIERTEHNISKAJIEM SASNIEGUMIEM
    • SIKSPĀRŅU DZĪVĀS IZZIŅAS SKOLA
    • VELIES UN CELIES; ERASMUS+ dejas projekts
    • MŪZU MEKLĒJOT; ERASMUS+ jauniešu projekts
    • SAJŪTAS 360 VERSTU GARUMĀ
  • KONTAKTI

Santjago ceļa iedvesma un Latgales mākslinieces krāsas tiekas izstādē Lūznavas muižā

7. janvāris, 2019 pl. 22:21, Nav komentāru

No 6. janvāra līdz 7. februārim Lūznavas muižā skatāma mākslinieces un keramiķes Vēsmas Ušpeles jaunāko gleznu izstāde “Vēsmas hronikas. Kalnu safrāns”, kuras iedvesmu māksliniece radusi pērn noietajā Santjago ceļā.


Māksliniece un keramiķe Vēsma un viņas vīrs Aivars Ušpeļi, saimniekojot podnieku darbnīcā “Malny Wylky”, ir vieni no zināmākajiem mūsdienu Latgales podniekiem. Viņi Lūznavas muižai ir savējie – dzīvo tepat kaimiņos, tepat pie Rēzeknes novada Maltas. Mākslinieces dzimtā puse ir Balvu novada Tilža, bet Rēzeknē absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, kur ieguvusi humanitāro zinātņu bakalaura grādu. No 1995. gada Vēsma regulāri piedalās grupu izstādes un plenēros Latvijā un ārvalstīs, sarīkojusi vairāk nekā 40 personālizstādes. Strādā glezniecībā, keramikā, restaurācijas darbos (2010–2012, Aglonas bazilika), ir Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” māla statuešu autore. Kopš 2006. gada kopā ar māksliniecēm Agru Ritiņu, Ilzi Griezāni un Viju Stupāni darbojas Latgales mākslinieču apvienībā “V.I.V.A.”, kas Latvijas mākslas vides kontekstā ir unikāla kā ilgākais mākslinieku savienības piemērs. 2016. gadā Vēsma tika nominēta galvenajai balvai izstādē “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”.

Lūznavas muižā skatāmā mākslinieces un keramiķes izstāde “Vēsmas hronika. Kalnu safrāns” tapusi, iedvesmojoties no 2018. gada rudenī ietā Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļa, kas ir viens no slavenākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā (atrodas pamatā Spānijā). Vēsma, stāstot par izstādes ideju, saka, ka allaž, atgriežoties no plenēriem, ir sajūta, ka neesi paspējis visu uzgleznot, bet galvā vietu stāsti un domas vēl briest, taču, pazūdot aktualitātei, tas viss tā arī paliek netapis, taču Santjago ceļa iedvesma lika rīkoties – kamēr aktuāla, tikmēr iedzīvojusies mākslas darbos. Izstādē skatāmie darbi tapuši 2018. gada beigu daļā un nupat – 2019. gada sākumā. Klīstot jau leģendas, ka izstādēs Vēsmas darbi vēl smaržojot pēc eļļas krāsas, tad nu Lūznavas muižas mākslas notikums nebūs izņēmums – svaiga iedvesma un svaigas krāsas.

Svētdien, 27. janvārī, plkst. 13.30 Vēsma Ušpele un Lūznavas muiža aicina uz izstādes svētkiem – lai satiktos, lai iedvesmotos un lai kopā priecātos par Santjago ceļa un Latgales mākslinieces tikšanos krāsās. Pēc tam, plkst. 15.00, Lūznavas muižā notiks brazīļu-lietuviešu pasaules mūzikas grupas “Samba da Minha Terra” koncerts. Ieeja izstādes svētkos ir bezmaksas, bet koncerta biļešu cenas no 6,00 līdz 10,00 €. Izstāde “Vēsmas hronikas. Kalnu safrāns” Lūznavas muižā skatāma no 6. janvāra līdz 7. februārim katru dienu (izņemot pirmdienas, tad muiža slēgta) no 9.00 līdz 16.00. 

Intervija ar mākslinieci 2018. gada beigās Latvijas Radio raidījumā "Mākslinieka darbistabā"



Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • VĪTYS GORA SPĀKS izstādes atklāšana
    18. jūn. 2025
  • Lūznavas muižas un Rēzeknes novada TIC darbalaiks svētkos
    17. jūn. 2025
  • Radošās rezidences Lūznavas muižā šogad piedzīvos Dagneja, Lauris Magazeinis un Sovvaļnīks
    10. jūn. 2025
  • Sākusies Latvijas piļu un muižu apceļošanas akcija, tiekamies arī pie mums – Lūznavas muižā!
    2. jūn. 2025
  • Lūznavas muižā viesojās jaunieši no starptautiskā apmaiņas projekta
    24. maijs 2025
  • Sākas pieteikšanās MEISTARKLASĒM VII Baltijas džeza festivālam
    22. maijs 2025
  • ATKLĀJ SEVĪ MĀKSLINIECI
    14. maijs 2025

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

[email protected]
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4627

Lūznavas muižas DATU PRIVĀTUMA POLITIKA