LAV
  • LAV
  • ENG
  • RUS
  • DEU
  • LIT
  • LTG
MŪZA
  • Sākums
  • MŪZA
    • SAJŪTA
    • VĒSTURE
    • ARHITEKTŪRA
    • NOSTĀSTI
  • JAUNUMI
  • IESPĒJAS
    • TELPAS PASĀKUMIEM
    • EKSKURSIJAS UN AKTIVITĀTES
      • EKSKURSIJAS
      • KERBEDZA EKSPOZĪCIJA
      • LATVIJAS SKOLAS SOMA
      • VIDES IZZIŅAS SPĒLE
      • GRAFIKAS DARBNĪCA
      • BIŠU VASKADRĀNAS DARBNĪCA
      • SIETSPIEDES DARBNĪCA
      • AUDUMA MAISIŅU (augļu/dārzeņu) ŠŪŠANAS DARBNĪCA
      • PAPĪRA LIEŠANAS DARBNĪCA
      • LOKA ŠAUŠANA
      • KADRIĻU UN DANČU MEISTARKLASE
    • IZZINOŠĀS NODARBĪBAS
    • REZIDENCES
    • PARKS
    • KAPELA
    • KADRIĻU GRUPA
    • SUVENĪRI UN DĀVANAS
    • ĒDINĀŠANA
    • MŪZIĶIEM UN MĀKSLINIEKIEM
    • IZSTĀDES
  • NOTIKUMI
    • PASĀKUMI
      • 2023
      • 2022
      • 2021
      • 2016–2020
    • IZSTĀDES
    • MĀKSLAS PIKNIKS
    • ŠKIUŅA DŽEZS
      • FESTIVĀLA PROGRAMMA
      • PIETEIKŠANĀS ANKETA
  • FOTO
    • FOTO
    • MUIŽA 360°
  • NODERĪGI
    • TIC
    • NAKTSMĪTNES MUIŽAS APKĀRTNĒ
    • IESAKĀM PIEDZĪVOT
    • ZOSNAS MUIŽA
  • PROJEKTI
    • SIKSPĀRŅU DZĪVĀS IZZIŅAS SKOLA
    • ERASMUS+ LEARNIFY
    • SAJŪTU PILNAS VERSTIS AUSTRUMLATVIJĀ
    • SOCIĀLĀ UZŅĒMĒJDARBĪBA. JAUNAIS EIROPAS “BAUHAUS”
    • VELIES UN CELIES
    • KULTŪRAS MANTOJUMS
    • SEKOJOT INŽENIERTEHNISKAJIEM SASNIEGUMIEM
    • SAJŪTAS 630 VERSTU GARUMĀ
  • KONTAKTI

Amerikāņu fotogrāfa Gordona F. Sandera izstāde "Mana Amerika 2"

17. novembris, 2020 pl. 23:14, Nav komentāru

No 21. novembra līdz 2021. gada 11. janvārim Lūznavas muižā apskatāma ievērojama amerikāņu fotogrāfa un rakstnieka Gordona F. Sandera retrospektīva fotoizstāde “My America 2”, kas atspoguļo Amerikas kultūru un ikdienas dzīvi.


Izstādē ir iekļautas fotogrāfijas, kas atspoguļo G. Sandera personīgo redzējumu par Ameriku, sākot ar viņa dzimto pilsētu Ņujorku, Kornela universitāti, kur viņš mācījās, un līdz pat Kalifornijai un Nevadai, kur viņš strādāja ASV Nacionālo parku dienestā savas fotogrāfa karjeras sākumā. 

Savas darbības laikā G. Sanders ir veidojis desmitiem izstāžu ASV, Apvienotajā Karalistē un Somijā. Viena no tām – izstāde “My America”, kas ir “My America 2” ekspozīcijas priekšgājēja, 1998. gadā bija apskatāma prestižajā Helsinku Pilsētas mākslas muzejā. Izstādē “My America 2” bez darbiem no sākotnējās kolekcijas ir iekļauti arī attēli no G. Sandera nesenā ceļojuma uz Nevadu un Kaliforniju, kas simboliski iezīmē 50 gadus kopš viņš sāka savu fotogrāfa karjeru.

Laikā, kad G. Sanders strādāja kā fotožurnālists, viņa darbi tika publicēti tādos izdevumos kā “The New York Times”, “Financial Times” un citur. Kopš 2017. gada fotogrāfs Gordons F. Sanders dzīvo un strādā Latvijā.

Aicinot uz izstādi, fotogrāfs stāsta: "Dažreiz viena dāvana var mainīt visu dzīvi. Tā notika ar mani, kad tālajā 1964. gadā bar-micvas (ebreju pilngdības) svētkos no tantes Dinas un onkuļa Markusa Vidmaniem saņēmu dāvanu – Fujica 35-SE fotokameru. Uzreiz arī sāku dokumentēt savu pasauli, kas tajā laikā nesniedzās tālāk par Ņujorkas priekšpilsētu Džamaiku, kurā es uzaugu.  Šai izstādei ir atlasītas 20 fotogrāfijas no lielākas izstādes “Mana Amerika 2”, kas bija apskatāma 2019. gada rudenī Rīgā, VEF Kultūras pilī. Sekojot šīm fotogrāfijām, jums ir iespēja piedzīvot to, kā kopš 20. gs. 60. gadiem ir mainījusies Amerika. Šajos attēlos jūs redzat manu dzīves ceļojumu, kas aizsākās Ņujorkas priekšpilsētā Džamaikā, tuprinājās Kornela Universitātē Itakā, kas laika ziņā sakrita ar Vjetnamas karu, un vijās cauri kvēlojošajai 1969. gada vasarai, kad, strādājot Mīda ezera nacionālajā parkā Nevadas štatā, aizsākās mana fotogrāfa karjera. Ar šo izstādi es svinu savu jauno draudzību ar Latviju, kur tagad ir manas mājas, tāpat, kā draudzību starp Latviju un Amerikas Savienotajām Valstīm." 

Izstāde Lūznavā apskatāma ar Amerikas vēstniecības Latvijā atbalstu. 



Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Tikšanās ar Andri Ogriņu Lūznavas muižā
    15. sep. 2023
  • Lūznavas muižā viesojās partneri no Alūksnes, Gulbenes, Preiļu un Krāslavas novadiem
    14. sep. 2023
  • Mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” dalībnieku pastkastīte Lūznavas muižai
    10. sep. 2023
  • Eiropas kultūras mantojuma diena 2023 Lūznavas muižā
    31. aug. 2023
  • Latviešu un gruzīnu balsis Lūznavā
    30. aug. 2023
  • Dzejas dienas 2023 Lūznavas muižā
    29. aug. 2023
  • Lūznavas muižā skanēs 5. Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs 2023”
    14. aug. 2023
muiza@luznava.lv
+371 28686863, +371 29390701
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4627

Lūznavas muižas DATU PRIVĀTUMA POLITIKA